Phaistos

Planets South_Craecoa South_Craecoa

Kontinent Severní Craecoa , pohoří, generátory, úrodné


Kontinent Jižní Craecoa

Dění v sektoru

4245856.M41
Inkurze Chaosu díky rituálu kultistů v jednom z měst na severu kontinentu Craecoa dosáhla totálního překvapení místní jednotek Planetární obrany, odkud heretici vyrazili na sever k pohoří Emperors Forge s cílem zničit generátory ve Vulkaniu, pokrývající planetě značný podíl jeji spotřeby energie. Zabránit se jim v tom vydala armáda Impéria složená z marináků z kapitul Space Wolves a Ultramarines, podporovaných gardou. Chaos tvořily warbandy Chaos Marines spolu s renegádskou gardou. Obě strany měly podporu Knechtů, imperiální strana navíc nasadila Warhound Titána.
Boj byl vleklý, úvodní salvy si vyměnovaly titánské jednotky, kdy lepší údržba a kvalitní výcvik převážily misky na stranu Impéria. Horda Chaosu se i přes palbu valila dále a povedlo se jí dosáhnout generátorů. Než se povedlo Vlkům v protiútoku je pobít nebo vyhnat, nečisté rituály poškodily prastaré mechanismy čerpající energii přímo z jádra planety. Impérium tak získalo generátory zpátky nepoužitelné, minimálně dokud kněží Adepta Mechanica neočistí a nevysvětí stroje.

Po ústupu z Vulkania se heretici vrací na místo úvodního rituálu, kde se poprvé otevřely brány Chaosu. Město bylo mezitím obsazeno drop pod výsadkem Adeptus Astartes s podporou Sisters of Battle. Jednotky město narychlo opevnily a připravily past na vracející se chaosáky. Plán nevyšel úplně, ztráty byly velké na obou stranách a císařští byli nuceni ustoupit. Chaos se rozlévá dále na jih, kde naráží na odpor.
Eldarská koalice craftworldů a Harlekýnů podnikla průzkum bojem, podařilo se jim z větší části utajit svou přítomnost a provést své plány. Jejich rituál oslabuje síly warpu a tím i Chaosu, který okamžitě začal spřádat svůj posilovací rituál a nyní sorcereři a farseerové soupeří, poměřují své síly. Množství energie vířící kontinentem způsobuje obrovské bouře, oslabuje závoj mezi realitou a immateriem. V místech se silným nábojem se manifestují démoni, byť na krátké okamžiky.
Ani taková věc jako celokontinentální blizzard ale nezpomaluje válku a obě strany vrhají nové a nové jednotky kupředu.
Díky úsilí eldarů se další rituály nepovedly, nicméně hrubou silou se heretici protlačili skrz imperiální linie, oblehli Temerius a dobyli Vaxaulis, kde se jim povedlo zatím neznámým způsobem proniknout přes hradby. Základna Adepta Mechanica Emperor’s Forge ve stejnojmenném pohoří odolává útokům úspěšně.
Podél severovýchodního pobřeží se na kontinent dostaly hejna Tyranidů, z osamělé lodi, která byla sestřelena v severních pustinách. Na jihu nalezli vice biomasy, a jak se ukázalo, tak byli přivoláváni patriarchou Genestealer Cultu v úlovém městě Ravantium. Povstání kultu mělo jen částečný úspěch, jelikož bylo úspěchané ohrožením ze strany Chaosu, ale na druhou stranu elitní oddíly vojska byly na frontě. Z Ravantia se tak stala bitevní zóna, kterou od severní části drží Xenos a od jihu jsou k úlu stahovány posily z imperiálních měst ve vnitrozemí a na pobřeží.

Po pádu úlu Temerius vyrazily síly Chaosu dale na jih, aby se vyhnuli východním oblastem s tyranidí infestací. Skrz průsmyk až k Regallii, která je nyní obležená, ale dobře zásobená a opevněná. Skrz západní horské průsmyky se Chaos blíží k Orphidia Prime, která zahájila novou ofenzívu s cílem zatlačit heretiky zpátky za pohoří.

Jako by toho nebylo málo, jižní Craecoa byla infiltrována warbandou Alpha Legie Sons of Echidna, které se povedlo otevřít portál a přivolat posily. Úly Letharas a Meravon reagovaly bezodkladně a vyslaly své síly, aby zničily tento vpád, než se uchytí. Tato událost je datována na 4295857.M41

Do hlavního štábu v Orphidia Prime v průběhu roku dorazilo i několik zpráv, týkajících se stop Xenos. V oblastech s rostoucími krystaly neznámého původy byly spatřeny jednotky Eldarů, pro něž tyto krystaly mají zřejmě význam. A po celém kontinentu byli několikrát spatřeni Tau, kteří se nezapojují do velkých střetnutí mezi Impériem a Chaosem na planetě, ale sledují nějakou vlastní agendu. Základny ani od jedné frakce se zatím najít nepodařilo.