Společně

EDIT 5.10.2021 – GW to ignoruje, obchodní zástupkyně se střídají jak ponožky a buď neví nebo popírají, (zeptají se výš a vyšumí to).

Stránka pro ucelení informací a průběhu plánu společného tlaku na Games Workshop ohledně úpravy cen. (není veřejná, bez přesné adresy se nedá najít)
V této chvíli je prodejní cena UK a PL na úrovni či nižší než prodejní cena GW českých obchodům. Toto poškozuje české obchody a v důsledku českou komunitu. Srovnání cen by v dlouhodobém měřítku přineslo větší podporu obchodů a s tím související možnost jejich podpory hráčů.

Nižší cenový tarif pro UK, PL a Skandinávii vytváří nerovné prostředí, cílem by bylo dostat ČR na stejnou úroven jako Polsko, v rámci V4 jsou si ekonomiky dost podobné. Jak toho dosáhnout – emaily, telefonáty s GW. Společně by mohly obchody a herny vyvinout na GW tlak, kterého by si tento korporát mohl všimnout. Je to malá šance, ale stálo by to za to (s emaily se přidá i pár hráčů, něco by mohlo proniknout skrz jejich hroší kůži).

Co je cílem – aby neměli hráči důvod nakupovat v zahraničí
Jak toho lze dosáhnout – srovnáním cen (bud oni na naši vyšší úroven nebo my na jejich nižší úroven), ideálně tedy my na PL úroven
Co pro to lze udělat – kontaktovat GW (email, telefon) a přednést jim to, opakovaně, nenechat to zapadnout, vytahovat to na světlo
Mohlo by to fungovat? – čím víc obchodů a lidí se přidá, tím víc se od nulové šance blížíme k minimální

The way the human brain process stupid ideas when exposed to alcohol - GIF  on Imgur
Zabere to malou chvilku času, ale může to přinést hodně.


Úspěšně kontaktovaní
Ogří Doupě
Rubikon
Black Lotus
Tolarie
Hravárna
Herní Prostor
Kavenu
FYFT
Arrakis


PS: Příklad emailu, který jsem jim (já, Had) poslal ( https://www.games-workshop.com/en-GB/Contact-Us ) :

Good day,
I hope you have a quiet and happy holiday. I have a question, could GW place the Czechia under the same system as the UK, PL and Scandinavia? To explain, those countries have a cheaper purchase price for stores, so players from the Czech Republic prefer to wait a few weeks for delivery from abroad to save tens of percent (!). Czech stores have no chance to do anything about it, because their purchase price is a bit higher than the selling price abroad and they cannot prosper.The euro is not here and (probably) will not be, so it might make sense. We are a small market with small consumption, which is further emphasized by the fact that in virtually every city there is community ordering from abroad, when Czech stores do not have a chance to react in any way and develop their activities, often these stores are subsidized by the owner who has another company and after some time they are forced to close through this monetary situation across Europe.With the change, GW could strengthen the position of shops (and of GW) in the long run, where people would now have a reason to go and shop, not just play. The discussion about who buys where jumps on the Czech FB group relatively regularly and is usually quite flaming. Comparing prices would help traders, help students who take cheaper options for financial reasons even if they wanted to support their shop, and would abolish the reasons for ordering from abroad and create unified community, which would certainly help further growth of players.
Best Regards,
Ondra


PSS:
Few Examples:
https://www.waylandgames.co.uk/faction-box/74154-start-collecting-adeptus-mechanicus    47,71 GBP  = 1404 CZK (converted via google)
http://vanaheim.pl/pl/adeptus-mechanicus/29573-start-collecting-zestaw.html  254,4 PLN = 1460 CZK (converted via google)
https://www.darksphere.co.uk/p.php?p=100885 45 GBP = 1324 CZK (converted via google)

Czech Shops
https://www.gamemat.eu/…tml  2002 CZK
https://www.kuma.cz/warhammer-40-000-start-collecting-adeptus-mechanicus-warhammer-40-000    1999 CZK korun
https://www.fantasy.cz/fantasy-cz/eshop/0/3/5/10611-W40-Start-Collecting-Adeptus-Mechanicus   2080 korun