Proběhlé akce Fires of Phaistos

Apokalypsa Phaistos Osiris

Album

Impérium vyrazilo proti Chaosu, který chtěl poškodit či zničit generátory napájející většinu Hive Cities na planetě. Za Impérium nastoupili Vlci a Ultramarines s podporou gardy, Chaos byl tvořen renegade gardou s lehce prohnilými démony a warbandami Chaos Marines a Thousand Sonů. Oběma stranám asistovaly těžké síly v podobě Knechtů (Imperiálních i Renegade), Vlčí flotila disponovala i Warhoundem, který si jistě rád protáhl nohy.

Samotná bitva začala deployem, na který si Impérium zvolilo čas 4 minut, Chaos 2.5 hodiny, takže první jedou ti hodní. Warhound otočí zbraně a dva Renegade Valianti mizí, zato střelba Falchionu je odražena dobře otočenými Ion štíty. Chaos pak reaguje vlnou, kdy z koncentrovaného deploye vyrazí na obě strany a zabírá všechny tři generátory. Stav po prvním kole 8:4 pro Chaos (1 VP za objective (2VP za ústřední objective) za kolo, 1 VP za zničení Titanic unit, 1 VP za Warlordy a 3 VP za Warmastera).

Druhé kolo už je akčnější, Impérium ničí zbylé Renegade knechty, ředí houfy pěchoty okolo generátorů, TS si hrají s kouzly, krev teče, šroubky létají.

Z časových důvodů bylo druhé kolo i poslední. Skóre 18:12 pro Chaos, který úspěšně provedl znesvěcující rituály a chvilku potrvá než budou generátory znovu poskytovat čistou geotermální energii. Rozhodně si Chaos připravil půdu pro rozsáhlejší invazi.

Můžeme lehce teoretizovat, že ve třetím kole by se Chaos držel na objectivech zuby drápy, ve čtvrtém by se začala projevovat palebná síla Impéria, kterému stále zbývalo dost těžké techniky a páté kolo už by bylo na vážkách. Nahordil by Chaos dost VP, aby už nebyl dohnán? To se už nedovíme, ale určitě to není poslední střetnutí, které Phaistos Osiris čeká.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *