Reporty

Kurgan na OC

Po delší době mám za sebou s nidy další turnaj. Tentokrát OC v týmové verzi. Se Sirkařem a Robinem jsem postavil tým Toxic. Já jsem vzal Nidy, Sirkař Harlekýny a Robin Space Wolfy. Vzhledem k tomu, že šlo o mou první zkušenost s týmovým formátem, tak jsem trochu vyzvídal a dumal, zda postavit trochu jednostranný list. Nakonec jsem se rozhodl hrát prostě to, co už znám a umím zahrát. Můj list teda byl
Tyranids 1998pts 9CP
Battalion Detachment  – Kraken
Progeny of the Hive (-1 CP)
HQ
Hive Tyrant – Wings, Monstrous Scything Talons, Two Devourers w. Brainleech Worms, Relic: Resonance Barb, Powers: Onslaught, Psychic Scream (215pts)
Swarmlord – Powers: Catalyst, Paroxysm; Warlord (240pts)

Troops
10 Hormagaunts (60pts)
10 Hormagaunts (60pts)
10 Hormagaunts (60pts)
10 Termagants – 10x Fleshborer (50pts)
10 Termagants – 10x Devourer (70pts)

Elites
Lictor (37pts)
Lictor (37pts)
Pyrovore (28pts)

Fast Attack
3 Meiotic Spores (60pts)

Heavy Support
Barbed Hierodule – Adaptive Physiology: Dermic Symbiosis (275pts)
Scythed Hierodule – Adaptive Physiology: Dermic Symbiosis (235pts)

Patrol Detachment – Kronos (-2CP)
HQ
Neurothrope – Power: Symbiostorm (95pts)

Troops
3 Ripper Swarms (36pts)

Elites
6 Hive Guard – Impaler Cannon (270pts)

Heavy Support
Exocrine (170pts)

Oproti předchozímu listu jsem udělal jedinou změnu a tou je přidání spor. To mělo za následek, že Flyrant přišel o Adrenaly, Hormíky jsem rozdělil do 3 jednotek (místo 21 a 10) a dropnul jedny Termíky. Pro tuhle změnu jsem se rozhodl, protože mi přišlo, že list potřebuje nějakou pomoc proti všem těm jednotkám s redukcí dmg, vysokým invulům, transhumanu a podobným kravinám. List jako takový se tedy hrál stejně a jen jsem měl jeden nástroj navíc.

Co se týče kluků, tak Sirkař měl Soaring Spite list s tunou melt v transportech a dvoje biky s haywiry, takže si byl schopen poradit prakticky se vším a bál se hlavně TS kvůli mortalům. Robin měl postavený list na Wolf Guardě s JP a štíty a Termitech se štíty. To měl doplněné o dva Redemptory, ATV, dvoje Eradikátory a troopy. Tedy celkem univerzální list, ale opět s hlavní částí chráněnou invuly. Turnaj fungoval tak, že po napárování k jinému týmu, každý předhodil jednoho hráče, který si pak mohl vybrat jednoho ze zbylých dvou hráčů druhého týmu, a poslední na sebe zbyli. Po napárování všech hráčů jsme si pak hodili kostkou, a kdo vyhrál, si mohl pro toho prvního hráče vybrat stůl, na kterém bude hrát. Pak si vybral druhý a třetím zas nějaký zbyl. Vzhledem k tomu, že nidi jsou dost specifičtí a mají neschovatelná monstra, jsme se rozhodli, že já budu za náš tým první hráč a zkusím se tím nejen vyhnout fakt špatnému matchupu, ale kdyžtak si i vybrat stůl, kde monstra budu moct schovat.

Pár dní před turnajem bylo hotové párování na první kolo a tady přišlo zklamání. Ulrik pustil na turnaj 11 týmů, takže každé kolo jeden nehrál a nás to padlo hned první kolo. Co se týče bodů, tak je dopočítal, dle nahraného průměru v ostatních hrách. Nejdřív jsme byli hodně zklamaní, ale pak jsme se rozhodli prostě odehrát hry mimo turnaj a domluvil jsem si s Ulrikem, že budou stoly navíc. Takže jsme v sobotu dorazili na začátek, zaregistrovali se a šli si zahrát. Já si zahrál tréninkovou hru s Robinem a Sirkař si odehrál hru do nějakého turnaje, kdy má za úkol odehrát každý týden jednu hru a pak se nějak dají dohromady výsledky.  Když hrál Sirkař asi druhé kolo a my s Robinem začínali, tak Ulrik přišel s tím, že snad tým Friendly Fucking Fluffers ještě nedorazil a zda teda nechceme hrát místo nich. Vzhledem k tomu, že soupeř Sirkaře přišel jen kvůli jejich hře, jsme to udělat nemohli, takže první kolo nakonec nehrály 3 týmy. Na nás nezbyl soupeř, jeden tým nestihl přijet a další tak neměl soupeře. Celkem smutný začátek.

1. Hra proti Robinovi s SW mimo turnaj
Space Wolves 1997pts  9CP
Battalion Detachment – Born Heroes, Whirlwind of Rage
A Trophy Bestowed (-1CP)
HQ
Primaris Chaplain on Bike – Warlord, Master of Sanctity(25), Litanie: 1. Litany of Hate, 2. Mantra of Strength, 3. Canticle of Hate, Relic: Benediction of Fury, Warlord trait: Wise Orator, Warrior of Legend: Hunter (-1CP, 140pts)
Librarian – Jump Pack, Combi Melta, Force Axe, Chief Librarian (25), Powers SW 1: Murderous Hurricane, 2:Instincts Awoken, 3: Storm Caller, Hero of the Chapter: Psychic Mastery, Relic: Runic Weapon (-1CP, 150pts)

Troops
5 Infiltrator Squad (120pts)
5 Intercessor Squad (100pts)
5 Intercessor Squad (100pts)

Elites
Redemptor Dreadnought : Macro Plasma Incinerator, Onslaught Gatling Cannon(5), 2x Storm Bolters, Icarus Rocket Pod (185pts)
Redemptor Dreadnought : Macro Plasma Incinerator, Onslaught Gatling Cannon(5), 2x Storm Bolters, Icarus Rocket Pod (185pts)
5 Wolf Guard – Jump pack, 4x Lightning Claw + Storm Shield, Leader Thunder Hammer + Storm Shield (149pts)
5 Wolf Guard – Jump pack, 4x Lightning Claw + Storm Shield, Leader Thunder Hammer + Storm Shield (149pts)
5 Wolf Guard – Jump pack, 4x Lightning Claw + Storm Shield, Leader Thunder Hammer + Storm Shield (149pts)
5 Wolf Guard Terminator – 4x Lightning Claw + Storm Shield, Leader Thunder Hammer + Storm Shield (175pts)

Fast Attack
1 Invader ATV – Multi-melta (85pts)

Heavy Support
3 Eradicator Squad – 2x Heavy Melta Rifle, 1x Multi Melta (155pts)
3 Eradicator Squad – 2x Heavy Melta Rifle, 1x Multi Melta (155pts)


Hráli jsme klasicky první misi turnaje, takže Surround and Destroy (21). Terén byl teda celkem nic moc a museli jsme hodně improvizovat a prohlásit vše, co vypadalo jako ruina, za vysokou s Obscuring. Jinak bychom si nezahráli. Já jsem si vzal sekundárky Engage On All Fronts, Retrieve Octarius Data a Warp Ritual. Robin si vzal Warrior Pride (SW), Retrieve Octarius Data a Engage On All Fronts. Já jsem vyhrál hod o deploy a vybral si stranu. Do rezerv jsem dal Lictory a Rippery. Robin hodil do rezerv jen Termity. Hod o první kolo jsem taky vyhrál a začal.

Jako hlavní úkol pro první kolo jsem si dal zabít co nejvíc Eradikátorů a nedat mu zbytečně cíle. Podařilo se mi jednu jednotku úplně smazat a u druhé zabít jen jeden model. Nehnal jsem se nikam dopředu a jen jsem vystrčil Flyranta na střed za velký kopec, který splnil Warp Ritual za 3 body. Pyrovora udělala první Retrieve Octarius Data. Chtěl jsem katapultovat Scythed Hierodulu dopředu, ale Swarmy na ní failnul seslat Onslaught, kdy na první hodil 1,1 a po re-rollu 1,2. Takže jsem ji zas stáhl. Robin v prvním kole nemá moc cílů a tak střílí jen do Barbed Hieroduly, kterou trochu zraní. Troopy nechává na objektivech a zbytkem se tak nějak hrne vpřed. Jednou troopou dělá Retrieve Octarius Data.

Druhé kolo dostávám 10 do primárky za 2 objectivy a rozhoduji se pushovat. Flyrant jde na Hierodulu sám seslat Onslaught, který co…failne i s re-rollem a tentokrát opravdu zůstane vytrčená. Dostřelím ale aspoň Eradikátory a sestřelím mu troopy z pravého zadního objectivu. Na levý středový mu hodím Hormíky a vyblokuju mu pohyb Wolf Guardy, kterou taky trochu zredukuji. Na stůl vyhodím u něj v deployi Lictora, který udělá Retrieve Octarius Data, za který mám tedy už 4 body a pak i 3 za Engage, protože Scythed Hierodula už doběhla daleko a jen nemohla chargovat. Robin dostává za primárku jen 5 bodů a ve svém kole pushuje Wolf Guardou a zabíjí mi screen. Kaplan na motorce se vrací dozadu pro Lictora, kterého mocně ubije. Proti Scythed hodí na stůl termity, ale zjišťuje, že víc potřebuje dělat Retrieve Octarius Data, takže udělá spíš je a dostane tak už 4 body. Dál má 3 za Warrior Pride (splnil 2 charge Wolf Guardou) a 2 za Engage.

V mém třetím kole držím zas 2 objectivy, takže 10 bodů. Na levém křídle zkoncuji komplet s Wolf Guardou přes mortaly z kouzel a pak min. Střelbou zas doklidím zbytek troop a tím přijde o poslední objective. Flyrant pak zabije Librariana v boji. Scythed konečně nabere Redemptora na pravém křídle – tentokrát již bez advancu a přes extra pohyb od Swarmyho, ale zas ho failne zabít a dostane trochu nazpět. Na stůl přichází Rippeři na levé křídlo a na pravé Lictor, který dělá třetí ROD a mám tak již 8 bodů. Zároveň si tím plním i Engage za 3 body. Na začátku třetího není Robin na žádném objectivu. Termity pohne na svůj pravý objective a na levý se vrátí Redemptorem. Kaplan zas popojede a ubije Rippery. V boji mu pak Scythe konečně dobije Redemptora. I tak dostává 3 body za Warrior Pride.

V mém čtvrtém mám 15 za primárku, protože držím 4. Od téhle chvíle je to už jen úklid stolu, protože Robin má jen Kaplana, Redemptora a termity. S tímhle už nic nenahraje a nemá mě jak ohrozit. Takže si taky v klidu dodělám rituál na středu. Hra končí 81-17 pro mě.

Proč to takhle dopadlo jsme pak řešili a bylo to pro něj poučení do dalších her. Měl toho z nás nejméně nahráno a nidi jsou proti SM brutus. Z mé strany u téhle hry bylo zajímavé vyzkoušet Warp Ritual jako sekundárku, protože jsem prostě neměl žádnou rozumnou třetí volbu a řekl jsem si, že tady dostanu alespoň nějaké body a vyšlo to. Na středu jsme ale měli velkou skálu, takže jsem počítal s tím, že tam právě schovám Flyranta. Jinak bych musel vybírat z něčeho jiného.


2. Hra Jean s Adeptus Custodes – Shadowkeepers
Captain-General Trajann Valoris
Shield-Captain on Dawneagle Jetbike
2×3 Custodian Guard – štíty, meče
3 Saggitarum Custodes
Vexilus Praetor
2x Pallas Grav-Attack
5 Venatari Custodians
2x Telemon Heavy Dreadnought

Druhá hra byla proti týmu „Plzeň, pyčo“ s Katcherem (AdMech), Smíšou (DG) a právě Jeanem. Koukli jsme na stoly a zjistili, že jen jeden má nějaké LoS bloky. Na zbytku bylo dost terénu, ale jen samé otevřené ruiny. Co se týče párování, tak jsem za každou cenu nechtěl jít proti AdMechu, protože tam by to bylo hodně do kopce. Jakožto první předhozený jsem pak dostal na výběr mezi Custody a DG. Přestože Telemoni jsou pro mě hodně tvrdý oříšek, tak toho mám s Custody víc nahráno. DG a její plošná redukce dmg je pro mě peklo a proto jsem volil Custody. Katcher si vybral Sirkaře s Harlekýny a Robin šel proti DG. Hod o výběr stolu jsem vyhrál, takže jsem si vybral ten jediný stůl s LoS bloky a kluci šli do ruin.

Druhá mise byla Sweep and Clear. Stůl měl dobrý terén. Všechny objektivy byly odkryté, ale nad a pod středovým byly veliké skály vždy vedoucí zleva doprava. Středem tedy vedl kaňon. Pro mě to bylo zásadní, protože jsem tak mohl pohodlně schovat všechny klíčové jednotky. Sekundárky jsem si vzal Stranglehold, Direct Assault a Retrieve Octarius Data (ROD). Jean si vzal Stranglehold, Assassination a To The Last (Telemoni a Venatari). Hod o stranu jsem vyhrál a vybral si tu s delší skálou na mé straně. Mohl jsem tak mít jednotky déle schované a rychlý jsem dost, takže toho jsem se nebál. Do rezerv jsem dal klasicky Lictory a Rippery. Jean tam dal Venatari. Jean se vyložil poměrně agresivně a bylo jasné, že půjde Telemony, jednou Guardou, Trajannem a Vexilou na střed. Zbytkem to chtěl vzít vrchem a jednu Guardu nechal na domácím objectivu. Já jsem měl v plánu na střed jen posílat jednu jednotku gauntů po druhé, abych mu objective pokaždé vzal a chtěl jsem zabrat jak levý horní, tak pravý dolní a mít tak 3 plus střed. Hod o první kolo jsem vyhrál, což se mi hodilo.

První kolo pošlu doprava jednotku Hormíků na objective a druhé na střed. Dál pošlu jedny Gaunty na levý horní objective. Pyrovora mi udělá první ROD v deployi. Střelbu pak zaměřím na Pallase, kdy jednoho srazím na 2W a druhého zničím úplně. K tomu se mi podaří zastřelit ještě jednoho Custoda z Guardy na středu. S výsledkem jsem spokojen a plním Stranglehold i Direct Assault. Jean doběhne na střed Guardou a zastřelí Hormíky a tím přebere střed. Kapitánem pak vletí na levý horní, kde taky pobije gaunty a získá tak třetí. Střelbou jen zraní Exocrinu, ale nic víc. Plní tedy Stranglehold.

V mém druhém kole držím dva za 10 bodů. Na stůl dávám prvního Lictora do levého horního rohu, kde dělá druhý ROD. Pyrovora běží podél spodního okraje do pravého spodního rohu. Na střed posílám Devilgaunty a Scythed obíhá skálu zprava a vpadne Telemonům do zad. Miny posílám přes skálu přímo Telemonům do náruče. Střelbou smažu Guardu na středu a získám tak objective. Flyrant si zkusí dojít pro Kapitána, ale přežije na 1W a díky obsecu dál drží levý horní. Střelbou dál pocuchám trochu Telemony a hodím na ně miny, takže jeden padne na 11W a druhý pod 10W. Scythed nabere víc zraněného, zadního, a failne, takže přežije s 3W. Tady mám 3CP a uvažuji bojovat znovu, ale nechce se mi být úplně bez nich. Navíc má na sobě Scythed Catalyst a druhý Telemon Paroxysm. Takže to nechám být. Plním tedy Stranglehold, Direct Assault a druhý ROD. Jean ve svém kole drží 2 objectivy za 10 bodů. Fall backne si pak Telemonem a naběhne do Scythed druhým společně s Trajannem a Vexilou. Trajann nabuffovaný straty ji bohužel udolá. Na levý horní objective doběhnou Saggitarijci a Kapitán se za ně schová. Ze středu mi zkusí sundat Devilgaunty, ale pár jich přežije. Ze sekundárek tak neplní žádnou.

V mém třetím kole mám tak plných 15 za primárku. K němu do rohu hážu druhého Lictora a dělá třetí ROD. Doleva nahoru pak dávám Rippery, aby v dalším kole došli na objective. Smity a střelbou Flyranta uklidím Kapitána a pak pořeším i Saggitarijce. Zkusím dostřelit zraněného Telemona, ale srazím ho jen na 1W a zraním Trajanna Smitem. Barbed vyráží směr střed, aby si v dalším kole stoupla na objective. Swarmy vybíhá vpřed a nabírá Trajanna s Vexilou. Zkusím Trajanna, ale nic mu neudělá a sám dostane pár woundů. Plním tedy zas Stranglehold, Direct Assault a třetí ROD. Jean má jen jeden objective a tedy 5 bodů. Vzpomene si na Venatari a vyloží je na horní část stolu, aby šli na levý horní objective. Společně s Pallasem zastřelí Flyranta. Zároveň zastřelí Lictora u něj v deployi. Zdravější Telemon dojde na středový objective a sfoukne gaunty. Swarmy v boji konečně něco předvede a zraní Trajanna. Jean plní jen Assassination za 3.

Ve čtvrtém kole držím jen 2 objectivy a tedy 10 do primárky. Pyrovora doběhne do pravého spodní čtvrtinky na objective a udělá čtvrtý ROD. Barbed si dojde na středový objective společně s pár gaunty. Střelbou smažu jak Pallase, tak Venatari. Konečně dorazím Telemona na 1W a druhého kombinací smitu a střelby srazím na 8W. Swarmy přežije Trajanna a pak ho konečně zabije. Rippeři dolezou na levý horní objective. Plním si Stranglehold, Direct Assault a dokončuji ROD. Jean drží zas jen domácí objective, tedy 5 bodů. Vexila uteče od Swarmyho směr střed. Telemon mi zkusí zastřelit Neurothropu, ale jen ji škrábne a pak naběhne do Barbed, kterou jen škrábne…a k mému překvapení umře. Jean tedy neplní nic.

V pátém kole mám plných 15 do primárky a už jen doklízím. Plním si Stranglehold i Direct Assault. Na stole mu zůstala jen Vexila, která mu ještě nabere 5 bodů za primárku na konci kola.

Výsledek je tedy 87-31 vítězství pro mě. Po přepočtu pro turnaj to je 20-0.
Týmově jsme vyhráli, protože Sirkař odehrál myslím 13-7 s AdMechem a jak hrál Robin, si už nepamatuju. Celkově jsme vyhráli.

Nevím jak ostatní, ale my z Jeanem jsme samozřejmě zapomněli na pravidlo mise, které dovoluje odejít z objectivů a stále se počítají jako pod naší kontrolou.

3. Hra Agony s Adepta Sororitas
Battalion – Argent Shroud
Celestine + Geminae
Morvenn Vahl
4×5 Sisters w. 1x MM
2×5 Celestians w. 1xMM
Dogmata
Preacher
5 Dominions w. 4x SB
5 Retributors w. 4x HF, 2x cherub, combi-melta
10 Retributors w. 4x HB
Rhino

Patrol – Bloody Rose
Palatine
5 Sisters
10 Celestians w. combi-melta
9 Repentia
2x Rhino

Další hra byla proti týmu Sebranka ve složení Agony, Machi (GK), a Skaven (Drukhari). Opět jsem byl naše první volba a doufal jsem, že si budu moct vzít Skavena, který měl 9 dezintegrátorů, aby nezbyl na Robina. Bohužel Skaven byl jejich první volba a Robina si vybral. Vybal jsem si tedy Agonyho, protože Sirkař neměl psykera a mohl tak hezky farmit Abhor the Witch.

Misi jsme hráli Priority Target (33) a skončil jsem na stejném stole jako předtím. Sekundárky jsem si vzal Stranglehold, Priority Target a Retrieve Octarius Data (ROD). Agony si vzal Priority Target, Defend the Shrine (sesterská) a Raise The Banners High. V rámci šoupání objektivy mi pak jeden hodil do deploye, takže jsem si vybral ten vpravo dole. Hod o deploy vyhrál Agony a vybral si. Oba jsme se roztáhli, nicméně já jsem se snažil dostat co nejvíc jednotek dolů, abych to neměl ke svatyni daleko. Do rezerv jsem dal klasicky Lictory a Rippery. Agony nic.

Vyhrál jsem hod o první kolo a rozhodl jsem se hlavně snížit jeho pohyblivost, kterou už má Argent Shroud tak šílenou. K tomu si navíc házel náhodně Sacred Rity a hodil Hand of the Emperor (+1 charge a advance, tedy ho to ještě zrychlilo) a Aegis of the Emperor (deny na všem na 5+). Na svatyni jsem mu poslal jedny Hormíky tak, abych mu vyblokoval pohyb na objective. Pyrovora klasicky udělala jeden ROD. Pak jsem vším střílel do Rhin a zničil jsem to s Repentiemi. Druhé jsem srazil na 1W. Plním si Stranglehold a Priority Target. Agony v prvním kole šel vším dopředu a postavil si vlajku u sebe na objectivu. Střelbou zabil Pyrovoru, uklidil Hormíky u sebe a zranil Swarmyho a Barbed. Agony si plní Priority Target.

Ve druhém kole držím dva objektivy, tedy 10 bodů. Znovu na svatyni posílám další Hormíky a blokuju pohyb k ní. Stejně tak k ní přesouvám Scythed, která ugriluje jednu jednotku sester. Na stůl dávám Lictora do pravého horního rohu na druhý ROD. Střelbou pak ničím obě Rhina a zabíjím dvě pětky sester. Snažím se redukovat jednotky a množství melt. Držím se stále vzadu, ideálně mimo dostřel. Plním si Stranglehold a Priority Target. Agony drží jen jeden objective a tedy 5 bodů a 1 za vlajku. Pak se opět vším sune ke mně. Retributorky s HF doběhnou daleko a skoro ugrilují Flyranta. HB Retributorky zkusí zastřelit Scythed, ale jen ji zraní. Zbytkem uklidí Hormíky na svatyni a dojde na ni. Plní si tedy Priority Target a Defend the Shrine.

Ve třetím kole držím dva a tedy 10 bodů. Rozhodnu se zaměřit na pravou stranu se svatyní a pošlu tam jak Scythed, tak Swarmyho. Lictor přichází k nim do zad sester a dělá třetí ROD. Rippery si dávám k sobě do deploye na levý horní objective. Střelbou uklízím HF Retributorky, Repentie až na jednu, 6 HB Retributorek a 4 z další čety sester. HB Retributorky měly nahozený 4++ a ne a ne umřít. Swarmy se Scythed tedy do nich naběhli společně s ještě jednou pětkou sester…a ze 7mi modelů zabili dohromady 4. Výsledkem bylo, že tam zůstaly 2 Retributorky a díky Dogmatě byly Obsec, tedy jsem nezískal třetí a neměl Stranglehold. Plním tedy jen Priority Target a říkám si, jaký je to teď průser. Agony je na třech (svůj, střed a svatyně) a má tedy 15 bodů a 1 za vlajku. Fall backne od Swarmyho se Scythed a přiběhne na pomoc s Morvenn. Jednou zbylou holkou s MM zastřelí Swarmyho a pak dokonce i Scythed a získá tak svatyni. Vyjde mu to tak geniálně, že mu dokonce zbyde střelba i na Lictora v rohu, který taky zakape. Zároveň jak se hrnul středem Celestiánkami, tak od nich odskočí Celestine a díky 2×6 miracle kostkám mi nabere HG, Barbed a Devilgaunty. Dokonce doběhne ii 10 Celestianek do Barbed. Celestína zabije 2 HG a pak pobije většinu gauntů. Plní si tak Priority Target a Defend the Shrine. Priestem si navíc na středu postavil vlajku. Třetí kolo bylo zlomové a prostě se tu toho pokazilo moc.

IMG:https://live.staticflickr.com/65535/51584524312_a20cf5d033_h.jpg

Čtvrté kolo držím stále dva a tedy 10 bodů. Chybí mi ROD u mě v deployi, ale v tom bordelu na něj zapomenu a zbylými gaunty zbytečně vystřelím. Barbed postřílí většinu Celestiánek a přitáhnu miny na Celestínu, ale zabiju jen obě Geminae. V boji pak Celestína zas zabije 2 HG. Alespoň se mi podaří odklidit zbylé jednotky vlevo nahoře a o ten objective nepřijdu. Navíc doběhnu 2ma gaunty na střed, shodím vlajku a seberu Priestovi objective. Plním si tak Stranglehold a Priority Target. Agony drží 2, takže taky 10 bodů a 1 za vlajku. Pak mi zastřelí zbylé gaunty a přijdu tak i o domácí objective. Jediné štěstí nastane v boji, kdy Barbed rozmáčkne Celestínu a ta se už nezvedne. Nicméně i tak si plní Defend the Shrine a hlavně Primary Target za 5, protože drží i můj.

Páté kolo držím jen 1 objective za 5 bodů. Zabiju Celestiánky u mě na objectivu a získám ho zpět. Chci ještě zkusit doběhnout na střed Rippery, ale hodím mizerný advance a ani přes Metabolic Overdrive to nedám. Zastřelím tedy Priesta Flyrantem a dorazím to 1W Rhino, které se sunulo na střed a přes Advance by se tam dostalo. Na konci teda držím dva a plním jen Priority Target. Agony už má jen jednotky u sebe a nemůže nikam dojít, takže plní Priority Target, Defend the Shrine za 6 a za vlajky celkem 4, protože stihl v minulém kole postavit druhou u sebe a tak 2 body na začátek a 2 na konci. Za primárku má pak 10.

Výsledkem byla má prohra 67-77. Přepočet na turnaj prohra 9-11. Robin dostal od Skavena 0-20 a Sirkař vyhrál 20-0 proti GK. Celkově jsme tedy prohráli 29-31.

Tak a proč ta hra dopadla, jak dopadla. Bylo to několik faktorů. Prvním bylo, že měl Agony tunu deny na 5+ a hodil jich tak polovinu, tu důležitou. Tedy většina Smitů neprošla. To mělo za následek, že mi výrazně srážel damage output u Swarmyho a Flyranta. Dál pak ten +1 na advance a charge byl důležitý, protože tím se dostával častěji do dostřelu a bez toho by ani nedoběhl v tom třetím kole. Hody na Retributorkách byly skvělé, ale zas jsem měl supr hody na Flyranta, který přežil grilování, takže o pár hodech to není. Pak jsem si sám zazdil 4 body za ROD, když jsem vystřelil asi se 4mi Devilgaunty místo abych s nimi udělal akci. Dál jsem si neudělal screen na Celestínu, protože mi ani nedošlo, že prostě použije 2×6 a nabere mě. Samozřejmě to vím, ale jak jsem to ještě nezažil na stole, tak mi to nedošlo a měl jsem v linii mezeru přesně na ty 3 modely. Vypnutí HG na čtvrté kolo bylo zásadní a znamenalo to, že může bezpečně obsadit střed. Poučení pro příště.


4. Hra Huňák Adepta Sororitas
Patrol – Argent Shroud
Morvenn Vahl
5 Sisters
2 Crusaders
2×5 Dominions w. 4x SB
2×5 Retributors w. 4x MM, 2x cherub
Rhino

Vanguard – Bloody Rose
Celestine w. Geminae
2×7 Sacresants
Dogmata
2×8 Repentia
4 Repentia
Repentia Superior
2×5 Zephyrim
5 Retributors w. 4x MM, 2x cherub

Další tým, který jsme potkali byl Fluffyland ve složení Huňák, Jakub Leitner (Drukhari+Craftworld) a Vojtěch Čistecký (DG). Opět jsem byl první a mohl jsem si vybrat mezi sestrami nebo eldary a tam to bylo jednoduché. DG si bohužel vybral Robina. Tentokrát jsme hráli na jiné sadě stolů a skončil jsem na jediném stole s 2ma LoS bloky. Na zbylých byly opět jen ruiny a ještě neskutečně otevřené.

Mise se hrála Overrun (31). Já si vybral sekundářky Raise The Banners High, Behind Enemy Lines a Assassination. Huňák si vybral Engage On All Fronts, ROD a A Leap of Faith (sesterská). Do rezerv jsem si tentokrát za 1CP dal i Pyrovoru. Huňák tam toho dal překvapivě dost: oboje Zephyrim, 4 a 8 Repentií a Bloody Rose Retributorky. Hod o deploy jsem vyhrál, vybral si a dokonce jsem zas i začal.

V prvním kole jsem si postavil všechny 3 vlajky u mě. Střelbou jsem sundal Rhino s Retributorkami a pak i je. Druhé jsem srazil na 2. Huňák v prvním kole vyběhl dopředu zbylými Retributorkami a Dominionkami z Rhina a zastřelil mi 3 HG. Jinak se poposunul dopředu, hlavně Repentiemi po pravém křídle.

V druhém kole držím 3 a tedy 10 bodů a 3 za vlajky. Na levém křídle doklidím Retributorky a pak všechny Sacresantky a zbyde tam jen Morvenn. Na středu zredukuji Dominionky na 1. Na pravém vylezu Scythed dopředu a ugriluju 6 Repentií. Jednotka Hormíků si pak doběhne pro zbylé 2 a přes Overrun doběhne na jeho domácí objective, který mu tím seberu. Do jeho deploye si narvu Lictora a Rippery, oboje na levé křídlo. Plním si tedy Behind Enemy Lines za 4. Huňák drží jen jeden objective a je tedy bez bodů. Přinese na stůl všechny rezervy až na jedny Zephyrim, ale může jen k sobě, protože jinak vše screenuji. Zabije mi Lictora a Hormíky u něj. Střelbou mi zraní Scythed a pak ji nabere poslední Dominionkou, aby sežrala Overwatch. Pak do ní doletí Celestínou a chce i Sacresantkami, ale ty nedoběhnou. Celestína Scythed jen poškrábe a na oplátku umřou obě Geminae. Plní si druhé ROD.

Ve třetím kole držím 3 a tedy víc za 15 bodů a 3 vlajky. Do deploye mu dávám Pyrovoru a druhého Lictora, který staví vlajku na objectivu na levém křídle. Střelbou pak srazím Morvenn na 1W a ugriluju Celestínu Scythed. Stejně tak zastřelím většinu Sacresanek a Repentií. Celestína se sice zvedne, ale Scythed ji nabere a zamlátí do země. Plním si tedy Behind Enemy Lines za 4 a Assassination za 9. Tady už to Huňák vzdává a jen to dopočítáme, podle toho, jak by hrál dál. Teď by měl 2 objectivy za 5 bodů a do konce hry by je nejspíš udržel, protože bych neměl důvod na něj tolik tlačit. Ze sekundárek by zvládl jen ve třetím Engage za 2 body, pak by měl ROD za 4 a za Leap of Faith by měl asi 6. Já bych namaxoval vlajky, za Behind Enemy Lines bych dostal určitě 14 a protože bych zabil určitě ještě Morvenn, tak bych měl 12 za Assassination. Abych mohl zabít ještě nějakého charaktera, tak bych musel jít vyloženě k němu do deploye za ruiny a jiný důvod tam jít jsem neměl.

Takže celkově výhra 86-27 a do turnaje 20-0.

Huňák se mnou od začátku nechtěl hrát, protože nidi jsou pro něj hodně těžký soupeř a tím, že jsem začal, se to ještě umocnilo. Co se týče ostatních, tak Sirkař odehrál 10-10 a Robin 1-19, takže jsme celkově vyhráli 31-29.

5. Hra Dragi s Grey Knights
Grand Master in Nemesis Dreadknight
Librarian
Lord Kaldor Draigo
3×5 Strike Squad
Brotherhood Ancient
3×10 Interceptor Squad
2x Nemesis Dreadknight

Poslední tým jsme potkali Weirdboyz s Dragim, Repulsorem (Drukhari) a Snorrim (Démoni). Opět jsem šel první já a mohl jsem si vybrat mezi GK a Drukhari, takže tam to bylo jednoduché. Snorri si vybral Robina. První stůl si vybíral Snorri a druhý já a vybral jsem tak, aby Sirkař hrál na stole s hodně ruinami a mohl se tak dobře vyložit za terén. Pro mě to tak důležité s velkými obludami nebylo.

Poslední hru jsme hráli Scorched Earth (12). Já jsem si vzal sekundárky No Prisoners, Behind Enemy Lines a ROD. No Prisoners může vypadat divně, ale nevěděl jsem, jak mi to proti novým GK půjde a 9 bodů při uklizení všech těl neznělo špatně a ani těžce. Dragi si vzal Purifying Ritual (GK), ROD a Stranglehold. Hod o deploy vyhrál a vybral si stranu. Do rezerv jsem dal opět i za 1CP Pyrovoru. Dragi tam dal všechny tři Strike Squady. Interceptory rozdělil do menších jednotek, takže měl 4×5 a jednu 10ku. Hod o první kolo vyhrál taky Dragi.

Na začátku prvního kola si teda Dragi vzal tidu +6“ dostřel a mortaly v boji na 6ky. To znamenalo, že na mě Dreadknigti dostřelí, i když jsem se vyložil hodně vzadu. Nahodil si buffy a poslal 2 pětky Interceptorů na středové objectivy. 10ku měl připravenou u sebe na středu. Na pravém mu pak seděly další 2×5 a na levém stál jeden Dreadknight. Vylezl tak, že mi zastřelil 3 HG. Za sekundárky si splnil Rituál za 6 a Stranglehold. V mém kole se rozhodnu pushnout a uklidit co nejvíc těl. Na oba středové pošlu Hormíky. K nim na pravý pošlu Scythed, kterou popoženu Swarmym. Barbed pak ustřílí 5ku na levém středovém. Exocrina posuchá prvního Dreadknighta. HG se Symbiostorm a dvojitou střelbou pak uklidí obě 5ky na jeho pravém zadním objectivu. Scythed pak nabere 5ku na pravém středovém, 3 zabije a 4tý úteče. Dostávám 3 body za No Prisoners. Zapomínám úplně na ROD.

V druhém kole tak Dragi drží jen jeden objective a dostane 5 bodů. Na pravý domácí si dropne 2 Strike squaty a teleportne k nim Librariana. Na levý středový si dropne třetí Strike squadu a popojde tam oběma Dreadknighty. Na levém mi pak uklidí Hormíky a zabere si ho zpět. Na pravém ale zůstanu a dobiju posledního Interceptora. Zvládne tedy jen Purifying Ritual za 4. V mém kole mám 3 a stejně, takže jen 10 bodů. Vidím, že k němu do deploye se nedostanu, ale potřebuji vyložit nějaké rezervy na ROD a podaří se mi do pravé čtvrtiny k němu dát Lictora. Hierodula napravo popoběhne dopředu a stoupne si před Librariana na objective, přesně mezi obě Strike squaty. Použiju na ni Pathogenic Slime a ugriluju jednu pětku. Druhou zastřelí HG. Střelbou Barbed a Exocriny srazím jednoho Dreadknighta na 1W. Flyrant s Hormíky pak naběhne do Strike squady na levém středovém objectivu a sám je zabije. Přes Overrun se pak dostane do levého zadního rohu stolu na Behind Enemy Lines. Scythed Hierodula naběhne do Librariana a rozmázne ho, aby se pak konsolidovala plně do jeho deploy zony. Plním tak další 4 body na No Prisoners a 4 na Behind Enemy Lines. Zatím je to remíza, ale Dragi se už silně veze.

Ve třetím kole Dragi zas drží jen jeden objective za 5 bodů. Zdravý Dreadknight se vrací na jeho levý domácí společně s Ancientem. Zraněný Dreadknight zůstává na levém středovém a jde po Hormíkách. Zbytek se přesouvá proti Scythed na jeho pravý domácí, kde ji samozřejmě zabije. Opět se mu daří plnit Purifying Ritual za 4, ale to je vše. Já ve třetím dostanu 15 za primárku, protože držím 4. Pak k němu do deploye hodím zbytek rezerv, které schovám mimo LoS a udělám druhý ROD. Vším se zaměřím na Dreadknighty, které oba odklidím a Flyrant spapá Ancienta. Plním teda 4 za Behind Enemy Lines.

Ve čtvrtém kole Dragimu zbývá už jen 10ka Interceptorů, Grand Master a Draigo. Drží jeden a dostane 5 bodů. Grand Mastera pošle na pravý středový objective, který uklidí od Hormíků a obsadí ho. Purifying Ritual mu nevyjde a Interceptory dělá alespoň druhý ROD. Já dostanu zas 15 za objectivy a rozhodnu se zkusit skoncovat s Grand Masterem. Přeskládám se tak, aby se nemohl teleportovat nikam ke mně a musel by jen k sobě do čtvrtiny. Tím by přišel jistě o objective. Rozhodne se tedy nahodit 3+ invul, ale zůstane stát. Střelbou ho dost pocuchám a naberu ho pak Swarmym, ale vše přežije. Já si nicméně udělám třetí ROD gaunty u mě v deployi a mám další 4 za Behind Enemy Lines.

Dragi v pátém kole dostane 10 za 2 objectivy, protože má Grand Master ObSec auru. Zkouší Purifying Ritual, který mu nevyjde. Swarmy a Grand Master oba přežijí souboj a dál stojí na objectivu. V mém pátém řeším jen jak nabrat body a tak Swarmy fall backne a vyběhne směrem k Interceptorům. Kombinací střelby a boje je zabiju za další 2 body do No Prisoners. Gaunti u mě udělají čtvrtý ROD a mám další 4 za Behind Enemy Lines.

Výsledek je tedy výhra 81-46 a do turnaje 16-4. Sirkař vyhrál 17-3 a Robin uhrál pěkných 10-10.

Z téhle hry jsem si vzal, že GK mají neskutečně lehkou sekundárku, ale umírají stejně rychle, jako jakákoliv jiná marína.


K turnaji samotnému. Opravdu jsem si ho užil a týmový aspekt byl fajn, nicméně jej nepotřebuji. Soupeři byli všichni fajn a užil jsem si opravdu všechny hry. Co mě ke konci zas překvapilo, že nebyly obsazené stoly č. 2. Později jsem se dozvěděl, že Friendly Fucking Fluffers to zabalili dřív a jeli domů místo poslední hry. Takže přijeli pozdě a pak ještě odjeli dřív. Nevím jak jejich soupeř, ale další tým si tam balil modely, protože neměl soupeře. Super přístup.
Co se týče stolů a terénů, tak náš tým hrál jen na stolech 2 a 3, takže jsem jiné moc nestudoval. K těmhle stolům musím říct, že terénu bylo někdy až tak moc, že jsme ho po dohodě se soupeřem dávali pryč, aby tam mohli chodit Dreadknigti, jezdit Rhina apod. Tím netvrdím, že ty stoly byly super, to bohužel ne. Terén byl, ale LoS bloky nějaké byly jen na jednom ze tří stolů a zbytek měl jen ruiny, které jsme vždy prohlásili za Obscuring nehledě na to, jak vypadaly. Většina ruin totiž byla nízká nebo skoro neměla zdi. Takhle teda alespoň kryly většinu jednotek, ale má monstra měla problém, který se naštěstí řešil tím párováním a tím, že tenhle aspekt soupeřům nedocházel. Co jsem koukal na stoly na 4ce, tak tam třeba bylo LoS bloků víc. Bylo by určitě lepší je nějak víc rozdistribuovat, aby byly na každém stole alespoň nějaké. Nicméně i tak na OC zatím asi nejlepší terény, co jsem zažil. Pak bych rozhodně uvítal na začátku slovo k terénům – např. ohledně toho, že všechny ruiny bez ohledu na velikost atd. mají obscuring trait, info ohledně průhlednosti spodních pater, jak se bude hrát dotýkání ruin zvenku atd. Takhle jsme si to museli vždy ujasnit před hrou a ne vždy jsme k tomu přistupovali stejně, ale vždy jsme se naštěstí v pohodě dohodli. Co se týče bufetu, tak tenhle rok jsem byl rozhodně spokojen. V nabídce byly toasty, nějaká klobása a sekaná, kterou jsem si dal 2x a spokojenost.

Na závěr turnaje celkové výsledky. K mé velké radosti jsem se Skavenem vyhrál nejlépe nabarvenou armádu. K ještě větší náš tým vyhrál i samotný turnaj. Vzhledem k tomu, že jsme poslední hru měli hrát původně na prvních stolech, tak jsem čekal, že budeme druzí nebo třetí a první místo opravdu mile překvapilo. Domů jsem si odnesl svou první bystu ogra a stojí mi teď vedle monitoru a dělá mi radost.

IMG:https://live.staticflickr.com/65535/51586252830_8d9031d12f_b.jpg

K výsledku je nutné říci, že mě hodně pomohl systém párování, kdy jsem si vlastně mohl vybrat, s kým budu hrát. A protože málokdo chtěl hrát s Harlekýny, tak většinu nepříjemných listů vyžral Robin. Co se týče mého listu, tak fungoval, jak jsem ho zamýšlel. Celý turnaj jsem měl problém s psychickou fází, která mi prostě nepřála a to buď ve formě mých hodů, anebo soupeřových. K tomu jsem některé powery prakticky nevyužil. Onslaught jsem použil mimo první hry jen na HG, když se pohnula ve třetí hře. Paroxysm jsem použil jen na Telemona v druhé hře. S využitelností Paroxysm jsem míval problémy už předtím a přemýšlel jsem ho vyměnit za něco jiného. Onslaught jsem tentokrát taky nepoužíval, protože jsem ani jednou neposílal jednotku přes celý stůl k soupeřovi, aby tam lockla jeho jednotku. Ani jednou jsem to nepotřeboval a po první hře s Robine, kde jsem to failnul 2x za sebou, jsem to uhrál trochu jinak. Onslaught si určitě nechám, protože ten jsem doteď použil ve většině her. Paroxym je supr kouzlo, když ho člověk potřebuje, ale není to tak často. Takže přemýšlím ho nahradit Horrorem nebo Synaptic Lure. Co se týče jednotek, tak si nejsem úplně jistý minami. Když se dostanou do dosahu, tak fajn, něco udělají, ale dostat je tam je problém. Pohyb 3“ je i s advancem pomalý a jediný způsob, jak je dostat někam rychle, je doufat v 6ku na advance a za 1CP Metabolic Overdrive, aby letěly 18“. Nikdo se k nim totiž nehrne a musí být schované za terénem, aby je soupeř nezastřelil. To znamená, že celkem vyžadují středový deploy, aby mohly reagovat na všechny strany, a pak ještě spotřebují CP. Ve 3 hrách z 5ti daly nějaký MW a ve zbytku jen poletovaly jako screen, protože jsem je prostě musel dát na bok a nikam tak nedoletěly.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *