Reporty

Report od Iliuse z Fires of Phaistos VI

Na Phaistos Osiris Impérium pomalu ztrácí půdu pod nohama. Legie démonů a chaos mariňáků postupně získávají převahu a draví xenos z tohoto konfliktu těží a plní své vlastní cíle. Inkvizice si je vědoma tohoto nešťastného vývoje a povolal Ordo Malleus kapitulu Grey Knightů. Lovců démonů. Specialistů v boji s chaosem, kteří byť jejich počty nejsou nijak velké, mohou zvrátit celý boj o planetu.

List je jednoduchý, má nějaké triky a je tak i poměrně šikovný.
Draigo na re-rolly hitů a dmg v CC proti démonům, sám je navíc v boji docela řezník.
Kapitán se Soul Glaive – relic co mu dává re-roll hitů i woundů, navíc má S5 AP-3 Dd3. Jako warlord trait dostal re-roll na charge do 6″ a sám zvedá grey knigtům dosah smitů na dvojnásobek (takže na 24″).
3×5 Strike squad – falchiony na extra útok a jeden Psilencer na malinko lepší dakka.
Apatykář – oživování padlých, zejména paladinů, a léčení charakterů, WS 2+ a stafka
6 paladinů – šéf s kladivem (má WS 2+), jeden týpek se stafkou (v CC +1 do invulu), zbytek má halapartny S+1

Jako první úkol dostali Grey Knighti útok na pozice Rudých Korzárů, kteří se snažili zprovoznit zařízení, které, podle informací inkvizice, by mohlo vytvořit trhlinu do warpu a na už tak dost oslabenou planetu přivézt další moře démonů. GK byli jako útočníci a měli tak první kolo, soupeř se vyložil trochu nešťastně, ačkoliv jsem se mu snažil naznačit, že to není dobrý nápad a tak jeden z jeho démon enginů byl hned v prvním kole sprostě usmitován smity, které proti démonům dávají vždy 3 mortal woundy #GKsmite. Docela se mi první kolo podařilo, na stole byl Draigo a strike squady, všechno ostatní bylo v deep striku. Pohnul jsem se dopředu, takže vše bylo v rangi na smite na engine. Smite od každé jednotky zajistil, že engine umřel na 12 mortalů. Za CP jsem dal stratagem že jedna unita strike squady kouzlí ještě jednou a na jinou unitu jsem nahodil Astral Aim (střelba bez LOS a ignore cover). Draigo tuhle unitu pak přes Gate of Infinity šoupnul na druhou stranu stolu za LOS block. Ve střelbě stejná unita dostala psybolt ammunition a svoje S5 AP-1 boltery s ignore cover poslali do Havoců a 3 z nich šli ze hry. Zbytek Storm bolterů ostřeloval mariňáky ve velkým blobu. Soupeř pak disko lordem a zbytkem havoců smazal jednotku co jsem mu poslal do deploye a svoje mariňáky poslal vpřed do mých dvou unit a draiga. Mě zbyli dva mariňáci a Draigo, ale soupeři po prvním battle roundu v unitě s 18 mariňáky zbyli taky jen dva.
V druhém battle roundu jsem smajtama nedorazil zbylé dva mariňáky #GKsmite proti non daemon věcem, ale v CC se mi to nakonec povedlo. Draigo šel přes Gate of infinity na druhou stranu stolu, kde na něj už čekaly posily z deep striku. Vše přišlo na 9″ od doomsday device a házel jsem 4x charge s re-rollem. Nehodil jsem ani jeden. Ale zbavil jsem se střelbou zbylých havoců a pár dalších mariňáků. Diskolord a Huron si přišli povídat s paladiny. Huron naštěstní failnul Death hex na paladiny se sanctuary (+1 do invulu) a tak disko lord zabil „jen“ 3 z nich. Kdyby to padlo, tak jsou nejspíš mrtví všichni. Šílená bestie ten diskolord. Plasmy z mariňáků skoro zabili Draiga co si zapomněl zapnout storm shield a házel 1 nebo 2 na 3++ a zůstal na jednom životě. Zároveň si soupeř oživil jednu malou unitu mariňáků za Red Corsair stratagem a dorazil zbylé strike squaďáky na druhé straně stolu.
Třetí kolo se moje GK elita postarala o disko lorda smitama #GKsmite proti démon enginům. Postřílel jsem zbylé mariňáky v okolí a zasekl se do CC s Doomsday device. Device dostal čočku jak sviň. Apatykář poslal Draiga za se na 4 životy. Huron si pak dal Death hex na kapitána a došel do CC rozpárat ho fistou. Bez invulu jsem s tím holt nic neudělal. Deus Vult, ale bohužel nebyl první. Následně Huron umřel ve fightu s paladiny, kteří se na něj dostali při Pile inu.
Čtvrtý battle round device dostal opět čočku a soupeřovi mariňáci se snažili dostat blíž k device. Nebylo jak by mě dostal z boje a já dával každý kolo víc jak 10 dmg do device. V CC by jeho mariňáci bouchali proti mým 2+ Sv, takže ani v CC by mě z toho nesundal. Dohodli jsme že páté a taky šesté kolo (házeli jsme na pokračování) bych device určitě zranil dost a tak to byly 4 structure pointy dolů a tím pádem Minor Victory pro GK.
Když se vrátili pro další rozkazy, nikdo se neptal, zda byla mise úspěšná. Nebylo pochyb o tom, že by se vrátili bez toho aniž by splnili svůj úkol. Nečekala je ani žádná pochvala za dobře a rychle vykonanou práci. Nikdo ji ani neočekával. Plnili jen svůj účel.

Při přesunu na další pozice se naskytla příležitost, kterou nemohli promarnit. Ačkoliv v tomto sektoru nebyly hlášené pohyby nepřítele, skrze warp svého nepřítele GK zaznamenali. Thousand Sons a jejich mocní psykeři. I přes jejich snahu svou přítomnost utajit a maskovat, pro nejmocnější psykery impéria to nebylo dost. GK nalíčili post pro přesunující se síly nepřítele. Jít dál a ingnorovat tuto hrozbu nebylo možné. Sílu, která se může přesunout bez povšimnutí a která díky své psykerské dominanci jinou imperiální sílu snadno zničí nešlo ingnorovat.
GK opět attackeři. Soupeř se vyloží jako v konvoji a snaží se přes moji armádu dostat z mapy. Začínám. Vím že soupeř má Helldraka, který se v druhém kole snadno dostane z mapy pryč a že má Dark Matter Crystal, díky kterému může jednu svoji unitu předeepstrikovat za moje linie. Já postavil svoje tři strike squady a Draiga tak, že celá moje deploy zóna byla pro soupeře nepřístupná pro deep strike. Pár výstřelů do rubriků, kteří háží 2+Sv. V zásadě nic moc kolo. Soupeř se sune dopředu, helldrake jde po jedné pětce GK. Failne je zabít všechny a tak končí v CC se seržantem a jedním dalším týpkem. Kouzla moc nejdou ani na jedné straně. Tahle bitva totiž nebyla ani tak o síle paží a množství munice, tohle byla bitva vůlí. Síla a vůle Grey Knightů proti síle a vůli Thousand Sonů. Rovnocení soupeři co si nedali nic zadarmo. Prakticky celou hru jsme si téměř všechna kouzla zvádali denyovat. ? Takže jsme sbírali třeba jen 2 kouzla za kolo.. Pecka.. ?
Ve svým druhým kole dorážím helldrake díky druhé jednotce mariňáků a smity od dvou jednotek a Draiga. Naneštěstí Helldrake bouchne a vezme s sebou dalších 5 mariňáků. Draigo a posily z deep striku stojí zase na 9″ od soupeřem, ready na charge a opět ze čtyř chargů s re-rollem ani jeden nepadl. Díky Psyboltu na paladinech jsem ale odstřelil jednu unitu rubriků, 3+ už je horší. Druhá dostala taky nějaký malý dmg, občas holt ta jednička na save padla. V soupeřově kole mi ale přejel mráz po zádech. Přišli termosky s 20 výstřeli, veterans of long war a AP-2 boltery.. ? + AP-2 boltery ještě od rubriků. Výsledek tři paladinové dole.. A to jsem celkem měl štěstí na zastavování d3 smitů. (trochu jsem je TS záviděl.. ? ) Bohužel ale udělal soupeř chybu. Podle mě měl hrát na to že má proti mě lepší střelbu než já proti němu. Já měl jen S4 AP0 a na jedné jednotce jsem to za 2Cp mohl vytáhnout na S5 AP-1, která ale proti termoskám pořád šla proti 2+ Sv (All is Dust). Zatímco soupeř měl S4 AP-2 za 1CP měl +1 na wound roll. Já savoval termoskama na 4+ a marinou na 5+. Termosky střílí pořád na plnej počet výstřelů, takže měl možná jít na 20″ ode mě osolit mi to do xichtu a pak vždy jen trochu ustoupit a zase osolit. Místo toho šel do charge na Draiga. Ten už věděl co se Strom Shieldem a tak prošel snad jeden dmg a na oplátku zabil 4 termosky. V tu chvíli jsem to měl prakticky v kapse.
V dalším kole dorážím termosky. Významně ředím rubriky a jdu si pro sorcíky. Jeden použije dark matter crystal aby se dostal do mýho deploye a v dalším kole utek (warlord). Druhej v dalších kole umírá stejně jako zbytky rubriků. Bez nějakých významných ztrát na straně GK.
Major Win pro GK.
Tahle bitva se ani tak neodehrávala na bojišti jako spíš ve warpu samotném. Boj o dominanci v imatériu byl vyrovnaný až do konce. Bohužel pro TS získali GK převahu na bojišti a tak se i převaha ve Warpu pomalu posunula na jejich stranu. Využitá příležitost pro přepad a významné ztráty pro legie chaosu. Bohužel Warlord TS správně vytušil, jakým způsobem se bude bitva vyvíjet a uprchl. Teď už bude chaos na přítomnost GK připraven.

Pro transport Grey Knightů k dalším ohroženým částem planety měla být využita loď imperiálního námořnictva. Co ale nikdo netušil bylo, že loď byla nakažena Genestealer cultem a že ten se pokusí o sabotáž na stříbrné hrdiny impéria. Naneštěstí pro GSC se sabotáž nepodařila a GK rychle získali nadvládu a kontrolu nad plavidlem.
Třetí hru popíšu jen velmi rychle, netrvala totiž moc dlouho. GSC je křehká armáda a díky tomu, že jsem hrál na turnaji dvojic v Hradci s Natem, kterej GSC umí zahrát velmi dobře, znal jsem triky co to umí. Nechal jsem na stole paladiny a dvě strike squady a taky Draiga. Potřeboval jsem na začátek mít hodně bolterů na křehké acolity. V prvním kole na moje paladiny umřely motorky, na přepálené plasmy obě dvě sentinely a na moje boltery ze zbytku armády jedna trojička mortarů a ještě i jednu unita acolitů. Soupeř mi ve svém kole zabil snad jednoho paladina a pár mariňáků. Já pak přišel s další vlnou. vzal jsem další dvoje akolity, kelemorpha, další mortary. Soupeřova CC acolití jednotka nedochargovala a já tak v dalším kole mohl uklidit co zbylo.
Jako nejzajímavější moment bitvy hodnotím strike squadu co zůstala v deep stirku. Po svým příchodu jsem odsmitoval jeden z objectivů a nastřílel acolity co stáli o něco dál. V dalším kole jsem pohnul na smite range k další objectivě. Osmitoval i tu druhou, za CP jsem je nechal kouzlit ještě jedno kouzlo, použil jsem gate of infinity na přesun k další objectivě. Ve střelbě jsem tuto další objectivu odstřelil boltery a pak ještě chargoval 9″ na akolity. Jednotka využitá na maximum. YES!

V tuto chvíli jsou tedy všichni GK na orbitě v plavidle plně pod jejich kontrolou. Vyčkávají dalších rozkazů. Aby udeřili na místo určení. A udeří opět jako kladivo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *