Hobby

Sčítání wargamingového lidu

Celkem se do hlasování zapojilo 522 lidí, kterým tímto děkují za věnovaný čas. Následující grafy jsou z části přimé výsledky otázek a jejich interpretace, z části výsledky filtrování a funkcí v excelu s daty. Za zpětnou vazbu budu rád, v téhle chvíli jsem si otestoval co formuláře umí a chystám další, rozsáhlejší dotazník dotýkající se vícero her, z kterého půjde získat víc zajímavostí. Příjemné počtení

Prakticky polovina hráčů se přidala v posledních třech letech, což by odpovídalo osmé (a deváté) edici 40k a druhé edici Sigmaru. Tyto edice se tedy GWčku zdá se povedly a přitahují další a další hráče (v tabulce jsou data 505 hráčů).
Výraznou převahu má 40k nad relativně novým Sigmarem, pětina hráčů hraje oboje.
(40k – 324; Sigmar – 94; Oboje – 90)
Graf odpovědí Formulářů. Název otázky: Jaké typy her preferujete?. Počet odpovědí: 515 odpovědí.
Polovina hráčů preferuje fluffové hraní, šestina je čistě turnajově zaměřená. Dá se říct, že o turnaje se zajímá polovina.
Graf odpovědí Formulářů. Název otázky: Jak často hrajete?. Počet odpovědí: 522 odpovědí.
Četnost hraní je vyrovnaná, necelá čtvrtina hráčů je týdenních, podobně je to s dvoutýdenními a měsíčními hráči, a třetina hraje méně než jednou měsíčně. Těch, co mají prostor na víc her týdně, jsou 3 % (modrá).
Graf odpovědí Formulářů. Název otázky: V kterém kraji se nachází vaše nejnavštěvovanější herní prostory?. Počet odpovědí: 505 odpovědí.
Nejpočetnějším krajem se stává Jihomoravský, následovaný Prahou, téměř polovina hráčů hrává v těchto oblastech. Následuje s 10% Plzeňský kraj a 7% Moravskoslezský, ostatní kraje jsou rozdělené rovnoměrně pod 5 %, a do sněmovny by se tedy nedostaly.
Graf odpovědí Formulářů. Název otázky: Kolik armád máte doma?. Počet odpovědí: 517 odpovědí.
Poměrně rovnoměrné dělení, čtvrtina hráčů má jednu armádu, čtvrtina dvě, pětina tři a pak už jsou ti větší sběratelé.
Graf odpovědí Formulářů. Název otázky: Kolik z vašich armád na 2000+ bodů máte doma ve full paintu?. Počet odpovědí: 515 odpovědí.
Asi nejžhavější otázka, která vzbudila nejvíc emocí – více než třetina hráčů nemá ani jednu full paint armádu, třetina má jednu a zbylá třetína dvě a více.

Tolik ke grafům přímo z dotazníku, následuje pár vytažených z excelu. Zabralo to chvíli času a informace z této práce využiju při koncipování detailnějšího dotazníku.

Hráči, co jsou první rok v hobby, mají v nezanedbatelných počtech i druhou armádu. U těch „tříletých“ už převládají dvě armády a neobvyklé nejsou ani tři. Je vidět to velké množství nováčků, převyšujících veterány. U těch déle hrajících jsou počty poměrně vyrovnané, kdy za obvyklé se ještě dají považovat 4 armády, víc už je výjimka.
Nula nabarvených armád jaksi vede, primárně u nováčků, kde je to pochopitelné, ale teda u veteránů po pěti a víc letech hraní je to takové… Je co zlepšovat. Opět vyčnívají novější hráči díky svému množství,
Nevidím tam příliš nějakou korelaci s časem, tyhle preference se zdá se moc nemění, Možná lehce u veteránů ubývá vysloveně turnajově zaměřených, po pár letech se vyhráli a už se tolik nehoní za výhrami pohárů.
Srovnání, jak si vedou nabarvené armády v závislosti na tom, kolik má hráč celkový počet armád (s výjimkou majitelů čtyř armád, kteří zdá se aspoň tu jednu nabarvit zvládají).
Složení komunity ve čtyřech nejpočetnějších krajích, je jasně vidět výrazný přírůstek nováčků za poslední tři roky.
Srovnání jak často hráč hraje v závislosti na tom kolik má armád. Dalo by se říct, že hráči s pěti a více armádami nejsou tolik aktivní, jsou to spíše sběratelé a modeláři.
S ubývající četností hraní ubývá turnajových hráčů a přibývá flufferů.
Je vidět, že u Sigmaristů je výraznější podíl turnajově zaměřených hráčů
Srovnání složení komunit 40k a Sigmaru, kdy u 40k je vidět větší (poloviční) podíl flufferů a u Sigmaru je naopak procentuálně dvojnásobek turnajových hráčů oproti 40k.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *