Reporty

WTC 2019 CZE – Václav Baron „Kaptin Hero“

Lupnu aspirin a jdu taky udělat reportík. Tohle bude teda report čistě jenom mých her, kapitánovství FR týpku budu řešit v podcastu. Cílem bylo nahrát 2 výhry a remízu, protože jsme si dost věřili, ale rádi bychom byli i za remízu a výhru.
Můj list je klasický orkčí strašák: 10 Smashas, 110 Boys, 1 Big Mek s SAG a podpůrní charakteři. Listy apod zde: https://drive.google.com/drive/folders/1q9a36iZUrZy_bvwg-RefUdg4O4_TbGmU?fbclid=IwAR0-Dzjt1syKjx06dQPEW1rDsYVVDiPsVqk_0JKaubMdqZ11jSIGIWUw-Mc

  1. Hra- Chorvatsko a Bobo – Team Chorvatsko vytahuje travaricu a my s radostí připíjíme na dobré hry. Hraju proti Bobovi, což je armáda s Venomy,Talosy a letadly. Bohužel nezačínám a tak nechávám Lootaz v DS. Naštěstí jeho střelba první kolo není nijak slavná a tak mi ničí jenom pár Smashas. Já mu pak pokaždé předhodím jednotku 30ti boys a snažím se likvidovat hlavně Ravegery (v prvním kole 2, v druhém kole 3) a celkově je to brutální vyvražďovačka, karty mi vůbec nechodí ale i tak se oba dva brutálně odstřelujeme až mu nezbude na stole skoro nic, ale mě taky ne. Na karty mě přehrál, ale KPčka jsem kupodivu vyrovnal a celkově jsem prohrál jenom 8:12, což kdybych začal, tak by to byla lehčí výhra pro mě. Každopádně team vyhrává a nálada je veselá, atmosféra moc fajn, a jdeme vesele proti Expendables.
  2. Hra – Dobby a jeho Eldar letadla. Proti Expadables září naše párovací tabulka rudě jako vlajky za komára, takže si lámu hlavu nad tím, jak to napárovat aspoň na remízu. Naštěstí nás Expendables podcení a v druhém kole párování dělají chybu a já jsem jako šampion vystaven Eldarským letadlům. S Jordanem (Dobby) jsme byli v teamu UN2, takže víme, že to bude tuhá bitva a Dobby je celý nešťastný. Má proč, tenhle matchup je můj. Ale zachranuje ho dlouhý deploy a to, že se nedokážu pořádně dostat k jeho bikám, natožpak je zranit (ani nepočítám, kolikrát jsem hodil jedničku na počet woundů na dvouwoundových motorkách. FML. Ale na konci mu zbývají jenom 2 letadla ale jsem lama a zapomínám, že je automaticky 6té kolo a končíme v pátém, jinak bych tu 20ku donesl. Oh well. Team celkově hraje moc dobře a na tu bídu jsme za přesnou remízu 60:60 šťastní. Takže po prvním dnu jsme moc spokojení a jdeme si sednout na dobrý jídlo a udělat párování proti Bulharsku.
  3. Maďaři. Tady je párování pro nás daleko více výhodné a já teda zase jdu proti Dark Eldarům s Yncarne. Tady jsem udělal jednu chybu a byl jsem příliš greedy proti eldarům a poslal jsem da jump warbosse na Yvraine, abych ji zkusil zabít a nahrál behind enemy lines, warboss doběhl ale neudělal NIC. Noice. A pak umřel na první smite. Like a boss. Já přišel o možnost chargovat po běhu, za což jsem si dost nadával, ale pak se to zlomilo ve 2. kole po další brutální střelbě Lootaz, Mek Guns a Big Meka, kdy oponentovy Venomy umíraly kde to šlo a já mu mazal s Shootas jejich posádky. Přetlačuju ho krásně a vyhrávám 17:3. Celkově teamu se taky velice daří a jsme nadšení, protože jsme právě splnili náš cíl. Tak si říkám: No a teď dostaneme Poláky a ti nás dovedou zpátky do reality…. Dostali jsme Francouze. Oh-lala.
  4. Francouzský ETC výběr. Pár jich znám ještě z Pražského ETC a vím, že tohle nejspíš nedáme, kluci jsou neskutečně vyhraní a mají super listy, ale naděje umírá poslední. V Párování jsem zkusil pár swing matchupů tak se děj vůle páně. Bohužel mě ale zklamala technika, kdy noťas prostě odmítl spolupracovat a Francouzi začali být nervózní, že zpomalujeme, tak jsem první dva páry musel dělat z hlavy (to nikdy nedělejte) a byl jsem kvůli tomu dost tilted, což nás mohlo stát remízu, za to se teamu omlouvám. Každopádně fasuju GSC a jsem z toho dost happy, proti GSC mám nahráno a neměl by to být problém. Je to problém. Mise je prakticky ITC a GSC hráč po mě chce, abych začal. MERDE. To jsem fakt nechtěl. Nevzdávám to a da jumpuju obrovskou jednotku boys na střed stolu,. abych ho vytlačiil a donutil vyjít s Aberanty z úkrytu. Nevychází mi ale charge a on mě celou jednotku vymaže s aberanty ale tak blbě, že se schová za budovu na středu. nedá se svítit. Musím teď udělat další screenu z Boyz, ale tahle je v horší pozici a mě začíná téct pot protože orci mizí příliš rychle a nedělají co chci. Potom sice přijde se vším a já ho dost cukám, ale už je pozdě a místo toho, abych nahnal body v prvním kole já tak je má on. 5:15 pro něj ale jak jsme se pak bavili, kdybych začal, tak je to naopak a kdyby vyšel charge, 10:10, tak to bohužel občas je. Team prohrává ale překvapuje Honza Cieslar, který donesl proti Francouzskému kapitánovi 9 bodů i když se kapitán smál, jak mu dá 20:0. Smál se moc brzo. Prohrát s Francií není ale žádná ostuda a my si děláme srandu, že ještě stále máme šanci na bronz (muselo by ale vyjít OPRAVDU všechno. A dozvídáme se, že hrajeme s Rakouskem, což je velice dobrý team ale má to jeden twist. Nepřijel jim hráč a tak v jeho hře mají vždycky prohru 7:13, což je pro nás blbé protože zrovna tento matchup by nám donesl kopu bodů. Tak je všude u něj v tabulce 13:7 a jedeme dál.
  5. Poslední hra a Rakušáci jsou rádi, že poslední hra bude s fajn oponentem (proč mám dojem, že nás zase podcenili? 🙂 ) ale vše se nese v přátelském duchu a s jejich kapitánem Alexem se známe nejen z GTT, tak krásně pokecáme. Ale zpátky ke hře: Sebastian a jeho trošku zvláštní list s eldarskými CC konstrukty. Málem jsem na něj poslal knighty, ale naštěstí jsem si to rozmyslel, protože to, co ty konstrukty umí, by naše knighty rozsekalo na kaši. Každopádně sice začíná ale je v naší hře příliš agresivní a nechá mě v mém kole mu nachargovat jeho důležité charaktery a i když mě to stojí 3 CP abych bouchal znovu, tak mu zabiju skoro všechny až na eldrada. Ještě ve střelecké fázi brutálně načtu jeho nenaboostovanou jednotku konstruktů a tu druhou úplně ignoruju, což se mu evidentně vůbec nelíbí 🙂 Od druhého kolo ho ale brutálně přetlačuju a vypadá to na brutální vítězství, kdy ale v 5. kole má ještě šanci, když začnu házet brutální čočku a warboss který hituje na 2+ a wounduje na 2+ s rerollem nedokáže protlačit 2 woundy na jeho Alaitoc sniper charaktera… neměl ani save, ale můj Warboss prostě neumí házet 2+. Takže mi mojí vlnu zabíjí, ale já ve svém kole odstřeluju co můžu a poslední charge gretchinů na jeho warlorda a zabrání jeho domácího objectivu zpečeťuje jeho pořážku. 20:0 pro mě. Team vyhrává a my slavíme a zjišťujeme, že být 3. je najednou dokonce i reálně. Bohužel ale pár věcí nevyšlo a tak jsme bodově sice na 3.-5. místě; ale na pomocné a tedy celkově až 5. Každopádně oslavujeme, protože jsme překonali cíl a ukázali jsme, že také Češi mají ostré zoubky.

Ještě jednou chci poděkovat všem mým hráčům za super výkony a myslím si, že jsme odpálili novou tradici ježdění na WTC s velkou parádou a když to půjde, tak bychom mohli příští rok složit klidně 2 české teamy a můžeme zase obhajovat dobrý výsledek. Více v podcastu Tvrdě ale Fér.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *