Reporty

Battlereport Admech vs Necrons

Narativní bitva na 500 bodů, Open War kartičkové mise. Vytáhli jsme si 3 objectivy, skorování na konci battle roundu a na začátku kola se vždy nahodil jeden objective co byl za dva body.

AdMech bez vozidel, desítka hoplitů na křídle s Kataphron Breachers s Gravkanony, Daedalosus schovaný na středu, pravé křídlo zabírá šestice Serberys Raiders, v rezervách vyčkávají Pteraxii Sterylizators.
Skarabové se Spyderem stojí naproti Raiderům, střed Overlord a deset Warriorů, napravo Triarch Stalker.

Kolo 1
Nekroni postupují dopředu, Warrioři si advancují i na pravý objectiv, jsou tak zabrány všechny body, Spyder se dostane i na střebu, 2 životy dolů jednomu Raiderovi. Ustojí to kolo Mechanica, aby zaskórovali?
Ne, neustojí. 7 warriorů padlo na palbu z kopí Hoplítů, ani jeden save ani jeden reanimační protokol nehozen. Kataphrons ubrali 3 životy Stalkerovi, celkově Nekroni skórují dva body.

Cíl zaměřen

Kolo 2
Triarch střelbou ničí Kataphrona, Scarabové vychytávají overwatch (kdo mohl tušit že Breacheři mají flamery) a dva modyl umírají, následně se za nimi posouvá i Overlord a zbylí Warrioři. Overlord rozsekne dva koně, Scarab s posledním životem kličkuje mezi kopyty koní aby byl rozpůlen šavlí vedoucího jezdce.

Chvíle před chargí, Skarabové ještě žijí
Sevřená formace AdMechu ještě drží

Druhé kolo AdMech, padají Pteraxii do zad Spyderovi, flamery mu ožahnou krovky, jen 2 životy dolů, to se opraví. Triarch Stalker cílem ability techpriesta Daedalosuse, aura +1 na hit vyšla i na zbylé Kataphrony i na Hoplíty řadící se k chargi. Triarch útok této titan guardy nedává a poroučí se k zemi, Hoplíti se pilnou k Warriorům, kteří s Overlordem redukují o něco jezdce. 2 body pro nekrony, 1 pro admech.

Hodně kopí na jeden cíl, v pozadí Pteraxii, kteří si charge nehodili.

Round 3
Jednotek ubývá, jediný kdo je volný je Spyder, otáčí se na Pteraxii, střelbou jednoho zraní a následnou chargí expertně doráží a zabíjí celkem čtyři z pěti.
AdMech hoplíti přes pile in doráží Warriory, Overlord zabíjí posledního Serberyse.

Pteraxii Alpha a jeho duel


Kolo AdMechu dojde ke strategickému přesunu, Hoplíti spěchají proti Spyderovi, zatímco Kataphroni zkouší ustřílet Overlorda (neúspěšně) a Daedalosus si popoběhne na objectiv. Spyder si nahází parádně sejvy a s posledním životem přežívá.

Kolo čtyři
Tachion Arrow overlorda na šestku hitne, na šestku woundne a pak i přes přehoz udělí 1 dmg techpriestovi. Ale dojde si ho dorazit. Spyder v boji dostává tři Hoplíty, následně umře, autoexploduje a dostane tři další. Morálku ale ustojí na jedničku. V téhle chvíli končí hra, jelikož bodově to AdMech zvrátil, drží dva objectivy a třetí jsou schopní Kataphroni jako troopy sebral Overlordovi pod nosem.

Tentokrát Mechanicus zvládl prozkoumat hrobku a úspěšně se vrátit, povede se to i podruhé?
Klasicky jsem zapomněl že Spyder má dvakrát Beamer, takže 12 výstřelů namísto šesti. Reanimační protokoly nejsou tak snadné jak se zdají a je na ně potřeba postavit list. Takto mám sestavené Nekrony pro nováčky, uvidí tak pár pěšáků, vozidlo, monstrum a mocného Overlorda.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *