Reporty

Ilius na týmovce Prague Open

Výprava Vyššího Dobra pod praporem Tvarglí. Letošní PO bylo pro mě ve znamení týmovky. V následujícím složení: kapitán Binos, Nat, já, Ovar a naše zahraniční posila Alessan. Po nějaké týmově poradě a rozdělení detachmentů jsem nakonec složil svoje obvyklé Tau. Mám to odzkoušené, nahrané a holt nenašel jsem si čas na testování jiných věcí a vlastně ani moc na testování misí s CHA 19 misemi. Později se to ukázalo být osudným.
List byl tradiční triptajda s bursty a SMS, 2x velocity tracker a jednou target lock, 15 FW, 2x CIB komandér, jeden s dron controlerem místo ATS, 1x fusion coldstar, 3×12 dron (8 shield, 4 mark), eterál na droně, fireblade, pak 5×2 shield drony a 1×4 stealth suity.

1. hra

Proti rakušákům Tabletop Sachsen, a já jsem si dal mirror proti Tau. Hrál je jako Borkan s triptajdou s target lockem, 1×3 missilesaidy a jeden raketovej komandér. Při rozmisťování objektivů jsem si uvědomil, že jedna strana má lepší terén pro tau dron castle, který bude blízko středu a umožní mít přehled nad celým stolem. A tak jsem si na druhou stranu stolu, tam kde zrovna stál oponent, dal objektiv, který byl pořád ale blízko středu stolu, abych měl aspoň šanci plnit misi v případě, že prohraju rol o stranu. Tak se i stalo a já skončil s horším terénem, ale šel jsem první.
Hrál se šikmej deploy a objektiv co jsem položil, byl mezi velkým Lkem a jednou ruinou, kousek od mojí lajny. Postavil jsem se tak, že jsem měl možnost jít na soupeře z obou stran Lka, abych ho nutil k pohybu missilesajd. Soupeř se položil špatně. Kvůli tomu, že jsem stál tak blízko, nepostavil se za ono optimální Lko, asi se bál komandérů a nejspíš chtěl využít svýho lepšího dostřelu. Stál hodně hluboko ve svým deployi za jednou ruinou.
Já začal, ověřil jsem si úhly a LOS jeho unit a moje ulička mezi Lkem a ruinou se ukázala být jako fajn místo k přežívání, kam uvidí max jedna jeho riptajda a já budu mít možnost stát na 3 objektivách a mít na dohled a dostřel další dvě. Zatímco soupeř uvidí na moje tajdy max jednou svojí a bude mít na dostřel jen něco málo dron. Takže v prvním kole jsme si vyměnili jen pár výstřelů, ale nikdo nic nezabil.
Poslal jsem dvě malé unity dron po dlouhé straně stolu do ruiny blízko nehlídaného objektivu a vystrčil jsem komandéra z lajny, abych zastřelil krooty co se snažili dostat na stejný objektiv. Komandér stál poměrně šikovně a soupeř se musel výrazně pohnout dvěma tajdama a missilesajdama aby ho měl blíž než riptajdy. Pořád ale musel zabít dvě malé unity dron v ruině. Došlo na slova Richarga Sieglera o overkillu nebo underkillu těchto malých unit dron. Stalo se, že i když soupeř poslal do obou unit dron dohromady 40 SMS výstřelů na 4+, tak je díky divnýmu splitování výstřelů a jednomu CP re-rollu nezabil všechny. Zabil jen 3 z nich a tak nemohl střílet na komandéra. Vzal cestou ještě jednu unitu 12 dron na který teď díky pohybu a svýmu mega dostřelu mohl velkými guny. Vyčerpal ale pro tenhle manévr svoji Montka a nepokryl se dobře dronama.
Já přeskočil zeď Lka s Montka, tajdy dal hezky na 36“ od missilesajd. Naskládal jsem drony na Lko (marky) a za Lko (Shield). Komandéry jen mírně za tajdy. Nastřelil jsem 5 mark na missilesajdy a spustil kanonádu. Rychle pomřely všechny drony, které je kryly a pak propadlo i dost woundů přes 2+ abych zabil všechny 3 z nich.
Soupeř mi na oplátku proředil moje drony a pár woundů z riptajd, ale nic víc. Navíc ho tlačily body a tak se snažil dojít na objektiv, který měly zabrat Krooty a tak se dostal blíž ke mě.
Díky tomu se dostali do hry i komandéři. Moje tajdy s velocity trackerama, marker drony a komandéři, tak i navzdory jeho pokusu o lepší pokrytí dron, sundali jednu tajdu. A v zásadě to bylo pro soupeře už jen horší a horší.
Výsledek byl pro mě 16:4 a já byl happy, protože lepší dostřel soupeře a taky přítomnost jeho missilesajd mluvila spíš pro výhru v jeho prospěch. Ale když si missilesajdy vystřelí za hru jen 2x SMSky, tak holt moc neudělají. Ale hlavně mě zachránila strana stolu. Terén, s kterým se dalo pracovat a to že jsem si tam předpřipravil objektivy. Tým na tom nebyl nic moc, Binos v mirroru s IH byl sieznut a dostal 0. Nat na druhou stranu na prase uházel eldaří letadla a donesl 20. Alessan a Ovar, kteří byli spíš přehozeni vlkům donesly dohromady 5 bodů. Takže za tým 41.

2. hra

Běloruský kapitán týmu Minsk&Co, který skončil druhý. Měl Nidy a GSC. 2×9 nidích warriorů, co ignorovalo ap-1 a -2 a měli stratagem na redukci dmg o 1. Hodně novinek pro mě, který potkává nidy tak jednou za rok až dva. Nu což. Celkově měly ty listy tak postavené, že jsme si nad nima lámaly hlavu, jak, že mají vlastně fungovat.
Inu, měl jsem velký Lko v deployi, tam jsem stál a střílel a střílel. Jeho linie se blížila blíž a blíž a já s nima moc nehnul. Vyslal jsem malé unity dron, Stealth suity a jedny FW na screenování proti GSC. Školácká chyba, za kterou bych se proliskal, neb se o FW zasekla unita acolytů a dal mi tripoint na tři modely. Z toho už se ion beamem člověk nevyseká. Ale jeho velký drop GSC, charge s pilama, 2 patriarchové a hive tyrant nakonec udělali jen to, že jsem přišel o všechny drony a FW. Soupeř oplatil moji školáckou chybu svojí školáckou chybou při chargi a přišel o jednu unitu akolytů na overwatch. Snažil se ze mě vytáhnout sdílenej overwatch, já ho ne a ne použít a pak místo toho, aby si řekl OK, nechám to být, tak chargoval tak jako tak a dostal 3 komandéry a jednu tajdu do xichtu. Tento assault jsem ustál. Odrazil jsem jeho push, zastřelil vše až na jednu exocrinu, ale díky tomu, že mě celou hru držel v jednom Lku, tak holt prohra jen 4:16. Celkově nás přepárovali a my s těmi jejich listy moc nevěděli co dělat a tak max prohra a 35 bodů pro nás.

3. hra

Švédský tým FantasiaNorth a já si vybral IF s intercessor spamem a hromadou indirectu. Hrály se pilíře, takže soupeřův indirect vysvětlil mým 15 FW, že já pilíře hrát nebudu. Navíc ještě dohrával, vybral si, že budu začínat já, takže měl kontrolu i nad tím kolik kdo zabil unit. Přestřelovaná šla o něco málo líp mě, ale jeho hromady intercesorů s ap-2 a d2 zněly dost děsivě, zvlášť když ještě mohly střílet i po smrti na 4+. Takže jsem se držel zpátky. Ale až moc dlouho. Měl jsem být agresivní dřív. On mi na těch důležitých unitách tak neškodil, já jemu vadil mnohem víc. Na konci jsem ho sice přetlačil a vystřílel tak, že zbyl jen Indirect base, ale na kartách a misi měl nahráno víc a tak jsem prohrál a donesl jsem jen 8:12. Nejepičtější moment byl, když můj Coldstar ubil v CC intercessora s kladivem na posledním woundu, protože jsem nutně potřeboval objective. Zbytek týmu to nějak brutálně nepřejede, ale pořád je to vítězství pro nás a odnášíme 56 bodů.

4. hra

To byli tuším ukrajinci Relentless Penetrators of doom. Po tomto párování jsem měl pocit, že se nepovedlo dobře napárovat snad nikoho. Ale co už museli jsme se s tím poprat. Já dostal ještě tu rozumnější věc. Eldary s Crimson huntery, Speary, Night spinnery, buff chary a Yncarne. Opět věc, kterou jsem nikdy nepotkal, ačkoliv jsem o ní slyšel. Yncarne. No nic, je třeba mít respekt. Střílíme se střílíme, Yncarne si občas někam hupne, ale nedostane se nikdy na range k slušnýmu chargi, nebo na místo, kde by mi vadil. Nejspíš nezkušenost soupeře, jak s ním naložit. Speary nějakou dobu hrozily ze středu, kde bylo velký Lko, ale když už nebyla letadla, tak jsem si poradil i s nima. Yncarne dostal i jednou nastřeleno od CIM komandéra co ho poslal na 2 woundy, takže Yncarne rychle koukal zmizet někam, kde to umírá a on není mezi mrtvými. Úvodních pár defenzivních kol jsem se snažil dohnat agresivnější druhou půlkou hry, ale taky to moc nešlo. Soupeř měl super karty za dost bodů, takže nakonec přece jen prohra 9:11. Měl jsem stůl a všechny důležitý unity, on měl jen 3 spinnery a jednoho charaktera. Coldstar opět ukázal, že by mu nejvíc slušela červená Farsightích Enkláv, protože v CC naložil Farseerovi víc, než špičiuško jemu. Navzdory ne úplně podařenýmu párování se nám podařilo ubránit těsnou „remízu“ s 45 týmovými body.

5. poslední hra

Tentokrát proti čechům, člověk konečně může trochu vypnout od angličtiny. Consilium of Budweiss a známé tváře. Věříme si, napárujeme se dobře. Já šel jako první defender a vzal jsem Khorna s Ad mechem. Ostatním ten list moc nevyhovoval a já věděl, že s dobrým terénm, což jako první defender budu mít, ten jeho list vyndám. Khorn to věděl taky a tak jsme se dohodli na 15:5 pro mě. Byla to rozhodnutí na jistotu, možná bych nahrál víc, možná ale ne. Oba jsme byli s tímto výsledkem OK, kapitán to posvětil, tak jsme šli na pivo. Zbytek týmu drtil, co mohl, jen Alessan chudák dostal od IH nálož. I tak max 65 bodů pro Tvarůžky.

Při zapisování finálního skóre jsme si všimli, že máme strašně málo bodů v mezisoučtu a později jsme s orgy objevili chybu při počítání mězi 4. a 5. kolem. Při správném spočítání všech našich budů jsme byli katapultování nahoru a přeskákali ve finálním overall skóre všechny české týmy až na Ojebe. Funny.

Myšlenky závěrem. List dělal, co měl. Přežíval všechno a zabíjel. V zásadě všechny soupeře jsem na konci 6. kola uklidil ze stolu. Jediný problém byl ten formát misí, tam jsem trpěl. Jako tým jsme to špatně odhadli. Zároveň jsme neměli moc zkušeností s novými misemi a tak například triky s reciklací kartiček z discardu, pro nás byly dost nové a překvapující. Naše spíše killy listy tak nenosily dost bodů. Nakonec jsme se ale umístili moc hezky a to je to co se počítá. Tým fungoval skvěle, užily jsme si dost srandy i taktizování. Uvidíme, jak to bude za rok, třeba si to zopakujeme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *