Reporty

Kurganův zážitek ze ZLOBRa

O víkendu jsem byl na Zlobru s nidy. Celkem bylo 28 hráčů ve veteran kategorii. Šel jsem se svým ozkoušeným listem, trochu poladěným od posledních změn bodů a misí:

Battalion Detachment – Kraken
Progeny of the Hive [-1CP]
Hive Tyrant: Adrenal Glands, Monstrous Scything Talons, Power: Onslaught, Power: Psychic Scream, Resonance Barb, Two Devourers with Brainleech Worms, Wings
The Swarmlord: Power: Catalyst, Power: Paroxysm, Warlord
21 Hormagaunts
10 Hormagaunts
10 Termagants
10 Termagants
10 Termagants – Devourer
Lictor
Lictor
Pyrovores
Barbed Hierodule – Adaptive Physiology: Dermic Symbiosis
Scythed Hierodule – Adaptive Physiology: Dermic Symbiosis

Patrol Detachment – Kronos
Neurothrope: Power: Symbiostorm
3 Ripper Swarms
6 Hive Guard – Impaler Cannon
Exocrine

Tak a proč takhle postavený list. Podíval jsem se na mise na turnaji a nové v ChA2021 a po zkušenostech z her jsem nabyl dojmu, že bude těžší některé mise plnit a chci být konzistentní a nemít s nimi problémy. Tím, že zlevnil Swarmy o 30 bodů se mi tam vešla Pyrovora, která takhle možná vypadá dost úsměvně, ale plnila velmi důležitou roli. Jejím úkolem bylo provést alespoň jednou Retrieve Octarius Data (RoD) a to hned v prvním kole v mé deploy zoně. To mi rozvázalo ruce a mohl jsem použít všechny gaunty na screeny atd. V minulosti jsem občas měl problém s tím, že jsem všechny potřeboval někam pohnout a jedna jednotka tak nemohla dát Advance. Když to vyšlo, tak pak ve čtvrtém kole dělala akci znovu v druhé čtvrtince u mě v deployi. Kdyby bylo potřeba, měl jsem ji taky připravenou do rezerv na Behind Enemy Lines. Zároveň jsem vyhodil jedny Rippery a vyměnil je za druhého Lictora. Opět jednoduše proto, že u soupeře najednou potřebuji udělat 2x RoD a ne jen jednou Deploy Scramblers a potřebuji tedy další infantry jednotku. Zbytek zůstal nezměněn, protože mi dobře fungoval. Armádu jsem měl vyladěnou na plnění sekundárek Battlefield Supremacy (komplet) a Shadow Operations (vlajky, RoD). Třetí jsem plánoval volit dle mise a soupeře. V záloze jsem taky kdyžtak počítal s Warp Ritual, který by neměl být pro mě těžký splnit.

K pravidlům na samotném turnaji. Bylo stanoveno, že ruiny mají neprůhledné spodní patro, což dost zásadně mění hru a všichni taky celkem prskali. Sám toho nejsem fanda, protože to umožňuje hrát zbytečně moc agresivně a jednotky se dostanou tam, kam by jinak prostě nemohly. Tak a teď k samotným hrám.

1. hra proti Illiusovi s Grey Knights

Brother-Captain: Nemesis Warding Stave, Storm Bolter, Sanctuary
Chaplain: Words of Power, Invocation of Focus, Hammerhand
Grand Master Voldus: Armoured Resilience, Edict Imperator, Empyrean, Domination, Warp Shaping, Warlord: Lore Master
9 Strike Squad: Vortex of Doom, 9x Halberd+SB
10 Strike Squad: Gate of Infinity, 10x Halberd+SB
10 Terminator Squad [22 PL, 380pts]: Gate of Infinity, 10x Warding Stave+SB
Paladin Ancient: Augurium Scrolls, Inner Fire
10 Paladin Squad: Astral Aim, 4x Psycannon+Halberd, 6x Warding Stave+SB
5 Purgation Squad: Astral Aim, 4x Psilencer
5 Purgation Squad: Astral Aim, 4x Psilencer

Nejdřív jsem si říkal, že se zbláznil přijít s pěšími GK, ale když jsem zjistil, co všechno má za triky, tak jsem celkem zbledl. Ve hře to pak vypadalo fakt komicky, protože jednotky termitů měly vždy u sebe několik kartiček s efekty, většinou na odolnost. Misi jsme hráli Surround and Destroy (21). Já jsem si vybral Engage On All Fronts, RoD a Assassination, protože mi to přišlo jako nejmenší zlo. Illius si vybral Grind Them Down, Bring It Down a Psychic Interrogation. Do rezerv jsem dal Lictory a Rippery, on 9ku Strike Squad. Hod o deploy jsem vyhrál a vybral si stranu. Deploy byl z mé strany dost opatrný a vyložil jsem se mimo dostřel a tak nějak jsem se rozprostřel po celém mém deployi. Illius si zalezl se vším do rohu za budovu. Tím mi prakticky řekl, že mu nesmím dovolit skákat po stole a zabarikádovat ho tam a prostě vyhrát na primárku. Hod o první kolo vyhrál on.

V prvním kole se trochu posunul dopředu a dostřelil jen na desítku gauntů, kterou smazal. Já jsem se do něj pak opřel veškerou střelbou a rozhodl jsem se nechargovat Scythed, protože by nemohla flambit. Podařilo se mi zabít 5 Paladinů a 1 Termita. Zároveň jsem 21kou Hormíků přeběhl stůl do jeho deploye na prázdné křídlo na objective a na stejné straně jsem se rozlezl i po středu. Maximálně jsem vyscreenoval stůl. Na konci dostal 3 body za Grind a já 2 za Engage.

V druhém kole dostal jen 5 za primárku, za ten jeden u sebe v rohu. Pak rozstřílel Scythed a dropnul GK, kterými zastřelil jednu HG. Taky smazal nějaké gaunty. Zkusil Psychic Interrogation, ale Flyrant se nedal. Pomalu se dál sunul směrem ke mně a na střed. Já jsem dostal za primárku 15 za 4 objectivy. Pak jsem mu smazal Strike Squad na středu a zas pocuchal nějaké termity a hodil jsem mu tam pár gauntů, aby přišel o objective. Do rohu k němu jsem hodil Lictora, který udělal druhý RoD. Já mám plný Engage za 3, on Grind za 3 a Bring it Down za 2.

Ve třetím má zas 5 za primárku a dál se tlačí na střed na druhý objective, kde zabije gaunty a sestřelí myslím Barbed. U sebe pak zabije Lictora. Psychic Interrogation na Flyranta se stále nedaří. Já mám tentokrát 10 do primárky a zas mu redukuji jednotky. K němu dávám Rippery na střed a Lictora k Hormíkům na jeho stranu stolu, kde dělá třetí RoD a přebírá od nich objective, aby mohli běžet směr jeho domácí objective. Znovu mu na střed hodím pár gauntů a zas o něj přichází. Taky myslím zabíjím posledního Termita a zbyde už jen pár Paladinů a u něj Purgatoři v různém stavu…a všichni charakteři. Mám opět plný Engage za 3, on Grind za 3 a Bring it Down za 2.

Ve čtvrtém kole má zas 5 za primárku a opět uklidí gaunty na středu a sejme Flyranta a poprvé se mu daří Psychic Interrogation. Já mám za primárku zas 15 a Hormíky naběhnu k němu na objective, kde locknu Purgatory a zbytek Strike squaty a přečíslím je. Na středu mu zas seberu objective Rippery. Mám opět plný Engage za 3, on Grind za 3, Bring it Down za 3 a Psychic Interrogation za 3.
V pátém kole má za primárku 0 a už mi jen zabije pár gauntů. Protože už se nedostanu k tomu, abych mohl zabít nějaké jeho charaktery (jsou daleko u něj v rohu), tak se jen pohnu do všech čtvrtinek a HG udělá poslední RoD u mě. Dostávám tedy 3 za Engage, 12 za RoD a plných 15 za primárku. Soupeř neplní nic.

Výsledek byl 71-36 pro mě. K mému překvapení to byla nakonec dost náročná hra, která nebyla tak jednoznačná, jak to může vypadat. GK jsou fakt střelecky brutus. Celou hru měl tidu na lepší psy zbraně a k tomu pak nahazoval od kaplana lepší AP a ještě strat na Psybolt Ammo. V této kombinaci byly i boltery naprosto smrtící zbraně. Na obranu pak měl Transhuman strat, kouzlo -1 na wound, kouzlo +1 invul a ještě něco na -1 dmg. Termiti a Paladini, tak byli brutálně odolní a byli schopní mazat cokoliv v dosahu. Tím, jak byli Termiti odolní, jsem se vlastně vůbec neprokousal k charakterům a proto jsem neměl více bodů.

2. hra proti Alexandru Havettovi s Adepta Sororitas – Argent Shroud

https://img31.rajce.idnes.cz/d3101/17/17350/17350868_eed37e699199e0de6ae0adb4cd17bb10/images/JsfAbbc_0119137.jpg?ver=0

Stratagem: Open the Reliquaries [-1CP]: Additional Relics of the Ecclesiarchy
Morvenn Vahl: Warlord
Triumph of Saint Katherine
5 Battle Sister Squad: 1x HB
5 Battle Sister Squad: 1x HB
5 Battle Sister Squad: 1x HB
5 Celestian Squad: 1x SB, 1x PW
Hospitaller
Preacher: Relic: The Sigil Ecclesiasticus, War Hymn, Refrain of blazing piety
10 Sisters Repentia
Repentia Superior: Book of St. Lucius, Stratagem: Saint in the Making – Indomitable Belief
5 Dominion Squad: 4x SB
5 Seraphim Squad: 2x HF, 1x PW
5 Zephyrim Squad
4 Mortifiers: 2x HB, 2x Flails
5 Retributor Squad: 2x Armourium Cherub, 4x HF
5 Retributor Squad: 2x Armourium Cherub, 4x MM
Immolator: Immolation flamers
Sororitas Rhino

Tohoto listu jsem se naopak vůbec nebál a jen jsem si řekl, že musím nějak pořešit MM. Misi jsme hráli Battle Lines (22), což mi hrálo ještě víc do karet, protože se hrálo na délku stolu a měl jsem větší dostřely. Vybral jsem si stejné mise jako minule, tedy Engage On All Fronts, RoD a Assassination. Tady jsem si na ty charaktery více věřil. Alexandr si zvolil RoD, Bring it Down a Defend the Shrine. Do rezerv jsem dal opět Lictory a Rippery, soupeř jen Serafinky. Hod o deploy vyhrál on a vybral si. Vyložil se skoro se vším na jednu stranu opět za budovu. Na střed dal jen vozidla. V Rhinu jely HF Retributorky a Dominionky. V Immolatoru pak 5ka sester. Na druhou stranu dal 5ku sester a Zephyrim. Tam jsem mu taky vybral objective pro jeho Defend the Shrine. Já se opět rozlezl po celém deployi a hodně vzadu, aby na mě nedostřelil. Sám jsem na něj ale v prvním kole dostřelit mohl. Hod o první kolo jsem opět prohrál a nevadilo mi to.

Alexandr se v prvním kole jen pohnul dopředu transporty a Zephyrim hodil na object se svatyní. Nikam nedostřelil a tím jeho kolo končí, kdy má tedy 3 body do Defend the Shrine. Já se trochu přeskupím v deployi a 21ku Hormíků opět pošlu hrr dopředu. Pyrovora dělá RoD. Střelbou pak smažu Zephyrim, Immolator i s posádkou, Rhino a HF Retributorky a 2 Mortifiery, protože je špatně vyložil a jednomu byl vidět HB zpoza ruiny. Hormíci pak nabíhají do Repentií, Superiorky a Celestiánek za zdí budovy, kde zabijí 2 Repentie a Superiorku, která se teda pak přes strat zas zvedne. Plním Engage za 2 body a blokuji jeho pohyb.

Alexandr v druhém kole dostává 5 za primárku. Pohne se pak skoro vším dopředu a smaže Hormíky a Gaunty na jeho svatyni. Do zad mi hodí Serafinky, které se mi podaří těsně podél hrany stolu dát za HG a jednu ugriluje a pak dělají druhý RoD. Já mám tedy taky jen 5 za primárku, ale uklízím ze stolu Serafinky, MM Retribtorky, Dominionky a Repentie. Na stůl přichází také Lictor a Flyrant vylítá víc dopředu, takže plním Engage za 3.

Alexandr ve třetím drží opět jen domácí za 5. Podaří se mu upět zabít gaunty na středu, takže přicházím o objectivy. Jedna jeho sestra ale dobíhá na svatyni a dostává tedy další 3 body za Defend the Shrine. Snaží se ještě nějak charaktery, kdy Morvenn naběhne do Scythed, ale jen ji poškrábe carapace a dostane naložíno zpět. V mém třetím dostávám zas jen 5 za primárku, ale vlastně uklidím vše až na pár Celestiánek a Triumph. Mám zas 3 za Engage a plním třetí RoD dalším Lictorem někde u něj.

Ve čtvrtém kole už jen dopočítáváme, protože má dohromady 4 modely a nemůže splnit žádnou sekundárku ani primárku a běžely na něj postupně všechny monstra. Spočítáme to tak, že ho wipnu a dostanu 15 za primárku ve čtvrtém i pátém kole, dodělám si RoD na 12 bodů, Engage na 14 a dále mám plných 15 za Assassinate.

Konečný výsledek je tedy 81-21 pro mě. Alexandr tady udělal několik chyb, a i kdyby šel druhý, tak by se na mě skoro nedostal. Za mě jsem udělal snad jen chybu s Hormíky, že jsem s nimi chargoval a snažil se zabít pár Repentií. Nevím, zda bych do toho zas šel, i když hodili čočku, takže měly umřít tak 4. Tak jako tak mohli dělat lepší screen a víc blokovat jeho pohyb.

3. hra proti Janu Kárníkovi s Drukhari

Patrol Detachment Cult of Strife
Stratagem: Prizes from the Dark City [-1CP]: Additional Relics [-1CP]

Succubus: 1 – Adrenalight (Combat Drug), Precision Blows(WT), Stratagem: Tolerated Ambition, relic: The Triptych Whip, Agoniser & Archite Glaive
10 Wyches: Strategem: Hekatrix of Crucibael, Morvaines´s Agoniser
5 Mandrakes
5 Mandrakes
10 Hellions
3 Reavers

Patrol Detachment Kabal of the Black Heart
Archon: Hatred Eternal(WT), Huskblade, Overlord, Splinter Pistol, relic: The Djin Blade, Warlord, Splintered Genius (Black Heart)
Drazhar: The Executioner’s Demiklaives
10 Kabalite Trueborn: 1x Dark Lance, 2x Blaster
Ravager: Bladevanes, 3x Dark Lance
Ravager: Bladevanes, 3x Dark Lance
Raider: Bladevanes, Dark Lance, Kabal
Raider: Bladevanes, Dark Lance, Wych Cult

Patrol Detachment Kabal of the Poisoned Tongue
Archon: Agoniser, Overlord, Splinter Pistol, Splintered Genius (Poisoned Tongue)
10 Kabalite Trueborn: 1x Dark Lance, 2x Blaster
5 Incubi
5 Incubi
Raider: Bladevanes, Dark Lance, Kabal
Venom: Bladevanes, Kabal, Splinter Cannon, Twin splinter rifle
Venom: Bladevanes, Kabal, Splinter Cannon, Twin splinter rifle

Předchozí hra mě katapultovala na druhý stůl, kde jsem potkal první Drukhari. Celkem jsem se těšil, že zjistím, jaké to je proti nim hrát, protože to byla moje první hra s nimi od nového kodexu. Misi jsme měli Overrun (31) a já si zvolil sekundárky zas Engage On All Fronts, RoD a Assassinate, protože nic lepšího nebylo. Soupeř si vzal Engage, Také Them Alive a RoD. Do rezerv jsem dal zas Lictory a Rippery. Soupeř do rezerv nic nedal a jen rozházel jednotky do vozidel. Hod o deploy jsem vyhrál a vybral jsem si svou stranu, protože byly stejné. Opět jsem se tak nějak rozložil po celém deployi. Soupeř schoval většinu vozidel za budovy a jen pár se mu jich tam nevešlo. Když jsem viděl, jak je to rozložené, tak jsem opravdu chtěl začít, ale samozřejmě jsem hod zas prohrál.

Kárník tak nějak vším vyletí v prvním kole vpřed a Raidery s Trueborny zabije komplet HG. To je naštěstí tak nějak vše. Plní Engage za 2. Já se rozhodnu, že holt musím udělat skvělé kolo, jinak bude konec. Flyrant tedy vyletí dopředu a následuje ho Scythed a 21ka Hormíků, vše po pravém křídle na 3 Raidery s 2x Trueborny a Wychkami. Flyrant doletěl vedle Archona a chtěl jsem ho dát přes MW, ale samozřejmě smite a 1,1…takže re-roll na 1,1. Tohle se tedy nepovedlo. Střelbou pak sundám Raider s Trueborny a druhý s Wychkami. Flyrant pak polovinu Truebornů zastřelí a gaunti ustřílí polovinu Wychek. Hormíci pak naberou obě jednotky a sejmou všechny Wychky až na seržantku a sežerou většinu Truebornů a nalezu na jeho objective v deployi. Scythed naběhne do posledního Raideru a rozbije ho. Flyrant zkusí Archona, ale nezadaří se. Na pomoc měl ještě pár Hormíků, ale ti taky neuspěli. O kousek se mi nepovede Engage a dělám tedy jen RoD Pyrovorou.

Ve druhém kole nemá soupeř nic za primárku, protože musí držet alespoň 2. Tady si vzpomněl, že nedal na stůl Heliony a Reavery, takže mu dovolím je za 3CP dát z rezerv. Tím přijdu vlastně o jeden objective na straně stolu, kde nic nebylo a nepočítal jsem s tím. Succuba, která taky předtím vypadla z Raideru mi sežere Gaunty na mém druhém domácím objectivu. Na jeho objective k Hormíkům dolezou ještě Mandraci, takže o něj přijdu taky, protože mě přečíslí. Z transportů vyskáče Drazhar s druhým Archonem a doběhnou na Flyranta se Scythed. Střelbou zabije Scythed a pak se sesype na Flyranta, kterého zabije Drazhar. Na konci má plný Engage a 5 do Take Them Alive. Já se konsoliduju a hodím k němu Lictora na RoD. Neuro společně s Pyrovorou se postarají o Succubu a zbytek Hormíků v boji s Archonem ho donutí failnout 2+ invul…aby pak umřeli. Dostávám tedy 3 za Engage a 3 za Assassination. Primárku nemám.

Ve třetím má soupeř plnou primárku a už mě jen gumuje. Sem tam jsou světlé chvilky, ale moc jich není. Ve čtvrtém dám třetí RoD a Swamy zabije Drazhara v boji, potom, co mu Drazhar díky invulu nenaloží. Ještě zastřelím Archona bez invulu.

Ve čtvrtém má soupeř zas 15 za primárku a já nic. Zázrakem dávám Engage za 2 a dodělávám plný RoD. V pátém mě už pak jen domaže posledních pár modelů. Výsledek 84-26 pro Kárníka.

4. hra proti Skavenovi s Drukhari

Patrol Detachment – Cult of Strife
Drazhar – Warlord
Succubus
10 Wyches
10 Incubi
10 Incubi
5 Scourges – 4x Dark Lance
Raider – Dark Lance

Patrol Detachment – Prophets of Flesh
Haemonculus
Urien Rakarth
3×7 Wraks – 1x Hexrifle
6 Grotesque – Monstrous Cleaver
5 Mandrakes
Cronos
3x Talos – 2x Macro-scalpel, 2 Heat Lances

Po předchozí hře jsem se propadl zas na 6tý stůl a potkal Skavena s naprosto odlišným listem. Pěší Drukhari jsou výrazně slabší, alespoň proti mé armádě. Hráli jsme misi Sweep and Clear a já si vybral sekundárky Stranglehold, Direct Assault a RoD. Skaven pak Take Them Alive, Direct Assault a Engage. Rezervy klasicky, soupeř nic. Hod o deploy i začátek vyhrál Skaven.

První kolo na mě vším vyběhne. Wychky vyskočí z Raideru a schovají se v budově na středu. Na objective dá oboje Incuby s Drazharem a za nimi Cronos. Do druhé budovy na středu dá na objective Wraksy a za nim se hrne Uriel, Haemonculus, Groteskové a Talosové. Na jeden objective na stranu dá Mandraky a na druhý Wraksy, Raider a Scourge. Domácí hlídá 5 Wraksů. Střelbou mi zabije asi 10 gauntů a plní Direct Assault a Engage za 2 body. Já mu pak vyjdu vstříc, hlavně gaunty, kterými vytvořím hradbu přímo před jeho jednotkami, takže nemůže projít dál a musí je nejdřív zabít. Uklidím pak 14 Incubů, 9 Wychek, 5 Wraksů na středu, Cronose, 3 Scourge, 2 Talose a snad 2 Mandraky. Pyrovora dělá plní RoD. Na konci mám středový objective, protože Gaunti s objective secured. Plním tedy Stranglehold a Direct Assault, oboje za 3.

V druhém kole dostává 10 bodů za primárku a pak mi uklidí většinu gauntů, tedy screeny a zbyde mi snad jen 8 Termíků s Devourery. Plní tak Take Them Alive za 4, Direct Assault a Engage za 2. Já dostávám sice jen 5 bodů do primárky, ale uklízím Grotesky, Talose, Incuby, Succubu, druhé Wraksy, zbylé Scourge. Lictor plní další RoD a znovu zabírám střed gaunty a Flyrant má jeden na straně. Mám zas Stranglehold a Direct Assault.

Třetí kolo dostává ještě soupeř body za 2 objectivy, tedy 10 bodů. Pak zabije v boji Pyrovoru na 1 za Take Them Alive a zvládne ještě Engage za 3. Já pak ale držím 3, takže 15 a už jdu jen dočišťovat a plním si vše až do konce hry na max. Do dalšího kola jde jen se 4mi modely, takže nemá smysl to dál rozepisovat.

Výsledné skóre je 87-43 pro mě. Velmi lehká hra, kde jsem soupeře opět wipnul. Tím, že na mě vyběhl a ani se moc neschovával, tak mi to ulehčil.

5. hra proti Kostějovi s Chaos Knights

Super-Heavy Detachment House Khomentis
Corrupted Heirlooms [-1CP]: One model
Tyrannical Court [-1CP]: One model

Chaos Cerastus Knight Castigator- Character (Traitoris Lance), Daemonic Shrike, Dread Hunter, Warlord

Knight Despoiler -1. Infernal Quest, Avenger gatling cannon and heavy flamer, Character (Tyrannical Court), Heavy stubber, Ironstorm Missile Pod, Thermal cannon

Knight Despoiler – Avenger gatling cannon and heavy flamer, Corrupted Heirloom, Heavy stubber, Helm of Warpsight, Thermal cannon

War Dogs Moirax – 2x Lightning lock
War Dogs Moirax – 2x Lightning lock

Patrol Detachment Thousand Sons – Cult of Mutation
Daemon Prince of Tzeentch – 6. High Magister, Death Hex, Gaze of Fate, Hellforged sword, Magister, Wings

10 Chaos Cultists

Na poslední hru jsem se dostal na 3. stůl, kde jsem se potkal s Kostějem. Hráli jsme Retrieval Mission (11). Za sekundárky jsem si vybral Titan Hunter, Behind Enemy Lines a RoD. Kostěj si vzal Grind Them Down, Stranglehold a Bring it Down. Hod o stranu jsem vyhrál a nechal jsem ho vybrat. Do rezerv jsem tentokrát za CP přidal i Pyrovoru a Devilgaunty. Kostěj zas vyhrál hod o začátek a já se začal klepat hrůzou, jak mi zmizí monstra.

První kolo a Kostěj posílá na jedné straně Kultisty s DP na objective. Za nimi jde Despoiler a Moirax. Na druhém křídle jde Castigator s Moiraxem na další objective. Domácí středový drží druhý Despoiler. Vyložil jsem se dobře a Castigator jako jediný dosáhne na Scythed a srazí ji na 9W. DP na ni ale bohužel zacastil poloviční pohyb a postihy do advance a charge. Despoiler na křídle pak akorát dosáhne na HG a smaže ji komplet. Moirax pak smaže pár gauntů a druhý polechtá Scythed. Na konci plní Stranglehold za 3. Já měním strategii a schovávám Scythed za budovu. Barbed se stejně dál neschová, tak se ukáže oběma Despoilerům. 21ka Hormíků vyletí dopředu a sežere kultisty a sebere jim objective. Střelbou Exocriny srážím Moiraxe u Castigatora na 6W a druhého zastřelí Barbed. Nic neplním, jen dělám první RoD gaunty.

V druhém kole dostane Kostěj 10 bodů do primárky a dál tlačí dopředu. Zabije mi zbylé Hormíky a polovinu jednotky na druhé straně. Střelbou srazí Barbed na 9W. Plní na konci kola Grind za 3 a Stranglehold. Já dostávám také 10 do primárky a vidím supr příležitost sundat jak DP, tak Despoilera. Scythed advancne dopředu a za ní běží Swarmy. Do deploye mu dávám Lictora na RoD a Rippery. Vše jde dobře až do momentu, kdy mi DP dispelne Onslaught a Scythed tak zůstane stát 2“ před DP a Despoilerem. Swarmy se pak pohne zpět a schová se. Střelbou toho moc nedělám a jen trochu pokoušu jak Despoilera, tak Castigatora. Na konci nicméně plním Behind Enemy Lines za 4.

Ve třetím kole se konečně začne něco dít. Kostěj dostane 10 za primárku. Zastřelí mi Scythed, která bouchne a rozdá DP i Despoilerovi MW. Castigator konečně dočistí gaunty na mém středovém objectivu na druhé straně stolu. Kostěj tak dostává Bring it Down za 2 a Stranglehold za 3. Já mám také 10 do primárky a rozhodnu se, že musím Despoilera s DP vyřešit a pošlu na ně Flyranta se Swarmym. Barbed je už jen na 2W, takže ta jen sedí na objectivu a plive. Kombinací smitů a střelby srazím Despoilera na pár W a Swarmy ho dorazí. Flyrant pak dorazí DP. Zároveň přinesu na stůl Pyrovoru s Devilgaunty na druhou stranu stolu k Moiraxovi a střelbou ho srazím na 4W a gaunti do něj pak doběhnou a seberou mu tak objective. Druhý Lictor dělá u něj na druhé straně další RoD. Na konci dostávám 4 za Titan Hunter a 4 za Behind Enemy Lines.

Ve čtvrtém kole Kostěj zjišťuje, že musí sejmout Exocrinu, která mu stále okusuje Castigatora, takže opustí objective a doje si pro ni a zabije jí v melee. Střelbou Castigatora a Despoilera silně zraní Swarmyho a Despoiler ho pak těsně zašlape do zěmě. Taky zabije Devilgaunty Moiraxem. Dostává tak další 3 za Grind a 4 za Bring it Down. V mém čtvrtém mám 15 za primárku. Pak Flyrant dorazí Despoilera kombinací smitů a střelby. K Moiraxovi zas házím na objective Pyrovoru. Na konci tak mám dalších 5 do Titan Hunteru a 4 za Behind Enemy Lines.

V pátém kole nemá Kostěj nic za primárku a Castigator dorazí Barbed a šlápne na pár gauntů. Moirax pak zabije Pyrovoru. Flyrant se ale vrátí a společně s Neuro přes MW dorazí Castigatora. U něj v Deployi mám stále Lictora a Rippery, takže mám znovu Behind Enemy Lines za 4 a dostávám posledních 6 za Titan Huntera. Kostěj zas nabírá 2 za Bring it Down. RoD se mi bohužel v poslední čtvrtince nepodaří asi o 0,5“, takže za to jen 8. Do primárky mám ale plných 15.

Výsledek hry 83-53 pro mě. Byla to fakt napínavá a hodně vyrovnaná hra, která se zlomila až ve čtvrtém kole. Nikdo nechápal, že do třetího kola chodily po stole všechna monstra a knighti, přestože všichni poškození. Nejlepší hra celého turnaje a opravdu jsem si ji užil.

Celkově jsem tak skončil na 5. místě. Jen o 1 pomocný bod za Jakubem Jansou, takže udělat cokoliv trochu lépe by znamenalo 4. místo a pokud se nepletu, tak 3. bylo jen snad 15 bodů – tady to byl zas rozdíl z té třetí hry, kde jsem nic nenahrál. Celkově jsem ale velmi spokojen a lepší výsledek jsem nikdy nenahrál, takže bomba. Co se týče listu, tak ani nevím, co změnit, pokud něco, protože vše šlapalo, jak jsem očekával. Snad jedinou výhradu bych měl k mým chybám, které znamenaly ztrátu HG v prvním kole hned ve drou hrách. Taky bych příště mohl začít v alespoň jedné hře

https://img31.rajce.idnes.cz/d3101/17/17350/17350868_eed37e699199e0de6ae0adb4cd17bb10/images/JsfAbbc_0119173.jpg?ver=0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *