Reporty

Swansons jedou do Alp

Dámy a pánové,
dovolte, abych Vám představil náš team Swansons (podle Rona Swansona z Parks and Recreation), zleva: kapitán Václav “Tintin” Baron, Adam “Ralfik” Binar, Pavel “Brbla” Leňko a Jan “Doktor” Kárník. Společně jsme se vydali o víkendu do Alp na teamovou akci a musím říct, že výsledek nás velice potěšil 🙂 Pokud chcete vědět, jak jsme hráli, kdo se s námi utkal a jak jsme dopadli, čtěte dále! Článek bude rozdělený na komentář kapitána (Václav) a ostatních hráčů, kteří doplní detailnější popisky svých her.


Link na listy, párování a tak dále: https://tourneykeeper.net/Team/TKTeamLeaderboard.aspx?Id=4914 

Ti z Vás, kteří sledují kompetitivní Warhammer 40k scénu určitě znají Alpine Cup, což je turnaj, odehrávající se v Rakousku ve městě Leoben. Turnaj v prvních dne pořádá Singles část a v sobotu a neděli se odehrává teamový turnaj. Alpine Cup se, jako například Prague Open, řadí k největším a nejkompetitivnějším mezinárodním turnajům ve střední Evropě. Swansons team se kvůli vytíženosti/lenosti/generická výmluva rozhodl účastnit pouze teamové části. Ovšem na Singles byli také zastoupeni Češi, převážně z teamu Prague Lions (a Vojta, který byl mercenary teamu Trollů). Čechům se dařilo na Singlech naprosto fenomenálně, kdy obsadili 1., 2. a 4. místo. Laťka tedy byla nasazena opravdu vysoko a my jsme si řekli, že je třeba ji udržet také v teamovce!

Kaptin 

Když jsme stavěli listy na Alpine, museli jsme vzít v potaz, že se sice bude hrát nový Eldaří codex, ale stále budou listy bez Dataslatu (tzn zdražení Harloších vozítek, stará verze střelby artilerie bez LoS atp), což velice ovlivnilo naše rozhodování. Určitě jsme chtěli Harlekýny a 9 Voidreaverů (nedivíme se, že jedno vozítko zdražili o 40 bodů, jsou fakt bonkers). Takže je to taková meta minulosti, kterou už nezažijete nikde jinde. Tau jsou také jasná volba a nesměli chybět snad v žádném teamu, pak Stampede list, který byl ale více zaměřený na to, aby měl možnost s Harlekýny hrát nějakou rozumnou hru a nakonec jsme se rozhodli se ještě rozloučit se s Custody než je Bino dá na dlouhé měsíce na poličku, jako takový ten klasický list, co je dobrý držák. Ještě jsme zvažovali Thousand sons, ale neměli jsme je nikdo nehrané a raději jsme zvolili bezpečnější volbu.

 • Vaclav

Klasická Crusher Stompeda s drobným twistem: 2x Flyrant (prvni s -1 na to wound a druhý CC varianta s ignore invul mečema). 2x Harpy, Exocrine, Diamacheron, 3×3 Warriors, 3 Raveners. Prakticky převzatý list z GTčka, který byl schopný hrát proti Harlošům hlavně díky rychlosti Harpyjí a možnosti tagovat bezpečně 3 jednotky už v prvním kole.  Navíc Harpyje jsou skvělý delivery systém na 6 MW do charakterů nebo malých jednotek.

 • Honza

Abuse meta list 3×3 voidweavery, Jester, Troupemaster, Soliter, Seer a šašci dle chuti

 • Brbla 

Tau Empire – T’au Sept (protoze redeploy a protoze potrebuju rerolly), 3x stormsurge, 3 broadsides+drones, 4 crisis suits+drones, shadowsun, 2×4 marker drone jednotky, 2×10 kroot.  Postaveno spis jako counter na Custody, Nidy a idealne aby si to zahralo slusne s ostatnimi Tau. 

Predem se omlouvam ze to nebude uplne report – spis dojmy z her, protoze si to uz poradne nepamatuju 🙂 a i kdyz to samozrejme vypada ze ty hry byly lehke, tak snad krome prvni s custody to tak nebylo. Nebudu vsude psat sekundarky protoze si je uz bohuzel nepamatuju. Ale 4x jsem hral TTL, obcas bannery, tau verzi strangleholdu atp. 

 • Adam (Adeptus Custodes – Emperors Chosen)

První hra

Kaptin
První hra proti Goldstander, se kterýma jsme hráli také minulý rok. Jsme nadšení z pohodového teamu a relativně ok párování na první hru. Dopředu posílám Brblu, který hrozně nechce Eldary a pokud si vybere s Tau stul, tak ma vetsinu matchupu pohodovych. Honza s Harlosema ma pohodové matchupy, tak jde dělat championa. Já a Bino dem vyžrat Eldary a Tau a budem se snažit donést body.
 • Vaclav

Můj oponent Eldar má v listu snad 200 výstřelů se silou 6 díky eldarským motorkám. Dlouhý deploy pro mě není úplně éňo ňůňo, ale co se dá dělat. Dost kritické bylo, abych začal, ale upřímně, to u všech dalších mých matchupů, protože jsem holt musel jít do listů, které nikdo jiný nechtěl(tady si někdo honí triko, pozn. by Doktor) a já musel jít full in abych měl šanci. Leitmotiv celého turnaje. 

Každopádně jsem začal, Harpyje šly tvrdě dopředu, vymazal jsem pár drobností na jeho objectivech a nachargoval jedny motorky (6 mortal woundů je hodně bolí), na double move pohnul Dimáče a zaparkoval ho úspěšně do blobu guardianů, které postupně papal a nasázel do nich MW. Oponent se pohnul zpátky ale zabil jenom obě harpyje a načal leteckého Flyranta. Pak už se bohužel vezl, protože dimáč spapal naběhnuvšího Baharota (sice až v mém kole, ale hupsík dupsík, Baharoth fakt hodil mizerně. Navíc se Baharotovi vůbec nelíbil Paraoxysm co na něj nacastil druhý flyrant :-). Každopádně od té chvíle jsem jenom oponenta tlačil a sice mu přežilo pár motorek, bohužel pro něj se už nedokázal vrátit zpátky na objectivy a vytlačit mě dost rychle. 20:0 pro Hive mind!   

 • Honza

Byla mi přidělená Stompede optimalizovaná boj s harloši. Bohužel pro oponenta na nejhorším deployi pro něj a navíc mám proti a i za Stompede nahráno….Klasicky si u harlošu beru Nachmund, Engage(plním v zásadě za to že jsem na stole) a do Stompede bring it down. Deploy je u Harlošu specifický vzhledem k přístupu ke strategemu Phantasm – 3 věci dá člověk na čáru(u mně vždy soliter, Troupemaster v transportu a Jester v transportu), zbytek defenzivně, když začnu tak pak přesunu 2 jednotky autíček(čti voidwevers) dopředu, k tomu jednotku klaunu do rezerv, když člověk náhodou nezačne tak věci z čáry redeployne do bezpečí, tato kombinace většinou zajistí maximální bezpečí/dmg output. 

    Každopádně zkušeně hážu šest na začátek, soupeř za svůj redeploy trošku prostřídá pozice monster, Já dělám Phantasm. V prvním se pohnu víceméně tak abych byl 35 palců od oponenta(minimálně), dělám Nachmund. Ve střelecké fázi, střílím vším do Swarmlorda, kterého i přes transhuman zabíjím(Tyranid tím přichází o velkou část mobility). Následuje soupeřovo kolo kdy soupeř rozdá nějaké mortaly z harpyjí a jinak víceméně neudělá(-1 a no rerrols,yay) nic. V druhém kole jsou všechny části skládačky na místě a víceméně celá moje armáda může do cc/střílet. Kombinace prism-cannonu, fusion pistolí a brutalního cc láme soupeřovy vaz….na konci druhého kola mu zbývají 2 model hive guardy, 5 warriorů a jedna zraněná harpie, soupeř ví že to nemá cenu dohrávat, dopočítáváme výsledek(20:0) pro mně a odjezd na oběd.  

 • Brbla

Ja vyfasoval klasickej custodi bodyguard abuse. Hral jsem TTL, tau verzi Strangleholdu a bannery. Vybral jsem si stul kde se mi bude pekne strilet a doufal ze nezacnu. Bohuzel jsem zacal. Vicemene jsme oba hrali hru “sednem na objectivy a budem strilet”. Inu, Tau strili lip. Kdyz zkusil udelat v predposlednim kole utok na moje objectivy motorkama, bylo mu to zdurazneno (neprezila zadna). Celkove by mohla hra mit vyraznejsi a akcnejsi prubeh, ale tau se s custody neumi prat na objectivu, takze jsem se spis rozhodl zkusit udelat deny jednoho v jeho pulce stolu a drzet neustale moje tri. Coz se mi darilo. Nutil jsem ho neustale posilat jednotky na jeden objective mimo deployment, jen proto aby mohl nahrat nejake body pres bannery. Tudiz tam pribehla jednotka, polozila banner a umrela. Jenze tak souper vytekl na primarky, kde jsem ho prehral, a na sekundarky, protoze jeho TTL 2x umrelo, moje ne. Celkem pohodova hra s dobrym souperem, ve ktere se nedelo nic zasadne zvlastniho. 13:7 pro rybky.  

 • Adam

Výsledek prvních her:

Druhá hra

Kaptin
Hrajeme proti Bukanýrům B, ale žádná Béčka to nejsou. Triple StormSurge list u nich nechce kromě Kárníka NIKDO (klasika) a z jejich eldarů jde také dost strach. Genestealer kult je solidní MSU list na vyškrábnutí bodů a GK umí udělat spoustu mortalů. Takže klasicky jde Brbla dopředu, aby si vybral stůl a oni nám posílají naproti Eldary. Honza nechce jít do GSC a riskovat šampiona, tak ho posíláme bránit spolu s Custody. Na mě vyšla triple Storm Surge, což se líbí všem, kromě mě. Bude to těžké.
 • Vaclav

Dostávám opět pohodového týpka Sidneho, jeho list zas tak pohodový není. 2x Hammerhead A 3 Surge dokážou vypnout velkou část mé armády, než začnu. Prostě swing. Naštěstí opět začínám a přes double move pošlu Dimáče na jednu stormsurge, kterou si bohudík Sidney špatně schoval, Bohužel na sebe nenahodím +D3 útoků, ale v prním kole jsem locknul 2ma jednu Stormsurge a dimáčem druhou spolu s Hammerheadem. Tady zase štěstího zabralo proti mě a Dimáč přes +1 na to wound, dmg a hit protlačí z 12ti woundů jenom 2 (4+ invul je prostě občas takový), což sice dává za 13 woundů, ale na mrtvou Stormsurge to nestačí. Sidney mě potom prostě odstřeluje jak nejlíp může a postupně tlačí zpátky, ovšem já jsem dost rozlezlý po stole, aby případné ztráty tolik  nevadily. Bohužel hned v prvním mi odstřelí Swarmlorda na jeden výstřel z Hammerheadu… achjo. Bohužel nezabiju ani jednu stormsurge ale brutálně vyhrávám na primárky a přes oběti všech monster dostanu dost bodů na to, aby to byla horší remíza 9:11 pro mě. 

 • Honza

Dostávám kapitána Bucaneerů je to super týpek a už jsem spolu párkrát hráli, už na začátku máme rozhovor kdy mi říká, že netrefil úplně list od mety a má to do kopce. Opět beru Nachmund, Engage a tentokrát assasinate(má spoustu charakterů). Každopádně začíná, bohužel jeho střelba pře Light Seadeth a po schovávám  autíčka nic neudělá, já se v prvním kole rozlézám po stole a zabíjím co je vidět. V druhém kolem opakujem kolo první, povede se mu zabít 1 void a to je vše. Následně opět doběhne vše co má doběhnout a a soupeřova armáda přestává existovat. Soupeř dostává wipe t3. 20:0 pro mně

 • Brbla

CC gencult list s docela slusnym mnozstvim mutantu. Bohuzel gencult sem potkal poprve, takze spis nez cilena znalost moje rozhodovani hnal odhad a snaha udrzet svoje unity co nejdele ve zdravem stavu. Zacal jsem (nechtel jsem, opravdu jsem nechtel) a jelikoz na todle jsou genculti vyborne pripraveni, tak jsem nemel do ceho strilet. Pres nejake ty indirecty jsem trosku oskubal par jednotek ale nic zavazneho. V jeho prvnim pokracovala hra na schovku s vyjimkou jednotek co mi vlitly na objective a podelaly mi tak primarku do druheho kola, ale to bylo asi tak vse, takze i me nasledne druhe kolo nebylo moc dobre. Predhodil jsem pro nej jednu stormsurge jako bait na stred, a cekal co predvede, fesak. Jeho druhe kolo bylo samozrejme to, na co se celou hru cekalo. Seskocil dolu vsim co mel krome jedne petky blbecku schovane pro ucely nachmundu a zkusil dakka a charge. Dakka poskrabalo nejakej ten lak na stredove surge, a pote co ji nachargoval (hodil opravdu vse) ji shodil na asi 7 woundu. V mem nasledujicim kole sem nahodil A.I. aby byla na max profilu a odesel nonsalantne z combatu. V me nasledujici strelbe prisel souper o 70% armady, v jeho tretim mi jen dorazil onu surge, podal mi ruku a sli sme to dopocitat 🙂 bohuzel ty prvni dve kola kdy jsem nemel uplnou pohodu na objectivech zpusobily vyhru jen 14:6 . 

 • Adam

Výsledek druhých her:

Třetí hra

Kaptin
Ha! 3x Mirrior a Sestry do Tyranidů… no podle mě se jim ty sestry opravdu nepovedly, ale umí občas být otravné a melty umí občas zabít také velká monstra, když si zapnout +1 na to wound.  Myslím ovšem, že tohle byl možná až zbytečný risk z jejich strany, že nám přistoupili na mirrory, ale “It is what it is”.  
 • Vaclav

Dostávám sestry a přes to, že se Max snaží tvářit statečně, jde na něm vidět, že tohle nebude jeho bitva. Ještě by měl šanci, kdyby začal, ale hřebík do rakve byla jeho velká chyba, kdy si nechal rhino s 2×5 melt v dostřelu mé HG. Velká chyba, moje monstra dělají to, co dělají dobře a Dimáč a 2 harpyje faceplantnout vše, co jde a v prvním kole mizí obě jednotky melt a drobnosti kolem. Bohužel to Maxovi zlomí vůli bojovat a snaží se držet backfield, což se mu postupneš tak nějak daří (2 mrtvá Harpyje a Dimáč) ale za cenu toho, že já mám celý stůl a prostě úřaduju jako černá ruka mezi chudinkama sestrama. 20:0 a tyranidi mají plná bříška. 

 • Honza

Tady nastává mirror, hraju do soupeřových Harlošů. K téhle hře si clověk v zásadě potřebuje pamatovat akorát to jak vypadá 4ka na kostce…víceméně všechno si děláme na 4+ a je to to tom kdo ty 4ky nahází rychleji……nakonec je to velmi tuhý a zábavný mač, bohužel soupeř mně párkrát přetlačí v kočkovaní na objectivu a nakonec prohrávám(zaslouženě, soupeř byl fakt dobrý) 14:6……….taková side note chudák soupeř nakonec musel hrát mirror Harloši v Harloši 4x za turnaj……..

 • Brbla

Mirrorek proti tau 🙂 tentokrat borkan crisis spam. 
Souper starej znamej z GTTT kde sme si spolu dali mirror s IK pred lety. Ja zacal, a vysvetlil souperi ze hrat hromadu crisis suit bez invulu neni dobrej napad. Todle byla vylozene jen a pouze jednoducha vyvrazdovacka, kdy souper nemel dost tvrde strelby aby mi nejak ohrozil moje tuhe jednotky, AFP spam tem surgim vubec nevadi, broadsajdam taky ne, a unity co mely plasmy budto nic nevidely, nebo jednou neco zkusily, zabily mi par dron a umrely. Ja diky tomu zvladal udrzet pod kontrolou vetsinu stolu a “cest” k objectivum,  a souper tak celou hru zustal zaseklej na jednom objectivu. Cokoliv jen zlehka vystrcilo hlavu o ni totiz ihned prislo. 20:0 pro ceske rybicky.

 • Adam

Výsledek třetích her:

Čtvrtá hra

Kaptin
Po prvním dni jsme jsme na druhém místě a je jasné, že dostaneme Španěle, kteří jsou letos opravdu ve špičkové kondici a listy mají opravdu chytře udělané na metu. Dokonce ani Honza s Harlošema nemá nejlepší matchupy. Každopádně plán se nemění, první na stůl jde Brbla s Tau a Španělé posílají svého tau. To je pro nás obří průšvih, protože Tau může hrát jenom Honza s Harlošema a trošku to mohl zkusit Brbla, který je ale defender. Rozhoduju, že to prostě zkusím protlačit já, Adama předhodíme eldarům a snad Brbla donese body. Nejvíc brečí doktor, že ti TSka ho totálně rozbijou. Oh well není každý den posvícení
 • Vaclav

Ah… další hráč Tau… Fredy je ale naprosto v pohodě borec a už od začátku se skvěle bavíme. Zase je to hra, kde musím začít. Tak začnu. Jeho Brutál list je fakt crazy, 3×5 Suit, Broadsidy a 2x commander, vše s kupou dronů, I přes jeho castle posílám na až k němu Tyranta, co ignoruje invuly, vystřílím screenu a načnu jedny suity tak, aby mu umřeli drony. Tyrant naledí do Broadside a suit a zmasakruje přes bojuj 2x 5tku suit a drony na broadsidách a jednu načne. Pak ale jde vše do kytek, kdy přijde z montky deepstriku 5 suit a prostě odstřelí na 4ři melty Flyranta s -1 na to wound, swarmlord umře na plasmy a jedna harpyje umírá také na brutální dakka. Flyrant v CC přežije zázrakem střelbu z broadside ale s posledním woundem i přes naběhnutého commandera, co se ho snaží oflambovat. V mém kole poslední Harpyje naběhne do commandera a dá mu 6 MW… jeden zbývá… dokáže zabít commandera se 4ma útokama? Ne. Tak commander promptně zastřelí flyranta, který tak moc chtěl zabít broadside, ale ten vybuchne a vezme na smrt broadsidu a commander za MW 🙂 Juch! Pak se už ale hra definitivně otáčí a já nejsem schopen udržez zbylé postupující tau vpřed. Ještě mám možnost na jednom křídle markantně otočit hru, kdy by se mi povedl charge s 3ma warriorama do Krootů na 9 palců (použil jsem i CP na reroll!) ale nebylo mi přáno. V dalším kole už jenom čistí můj backfield, ale já zkouším ještě jednou bazinga charge na 11 palců s druhou squadou warriorů do kroot, ale moje štěstí má také své hranice, takže 14:6 prohra, Tyranidi odcházejí hladoví. 

 • Honza

Mého protihráče možná znáte pod přezdívkou Terrorex, jeho aktuální list pak najdete na stránce Goonhamer pod záložkou start competing: Thousand Sons. 

    Oponent je WAAC hráč, je v pohodě do prvního hodu kostkou. Deploy opět u mně podléhajíc Phantasmu, za sekundárky si beru Nachmund, Engage a Deadly Spectacle(harlekýnská special) 

    Tady si uvědomuji, že buď oponenta bumrushnu jak nejvíce to jde a nebo budu umortalován ze stolu. Oponent se nezapomene pochlubit, že už 3 Harlekýnům dla 15:5.

    Každopádně začátek, házím 2, soupeř, ale spolupracuje a hází 1. T1 je make or brake, posouvám voidy tak aby viděli jednotku tzaangoru balících charaktery schovanou za rujnou. Ty postřílím čímž si dělám místo pro blitzujícího solitéra a troupemastera s jeho special advancem. Následně v charge fázi zabíjím Ahrimana, Infernal Mastera a Exalted Sorcerera což prakticky zbavuje TSka zubů. Soupeř je v celém procesu mimořádně salty, máme u stolu 3x judge, který naštěstí opakovaně potvrzuje moje pravidla a ruluje v můj prospěch. V jeho kole oba mé charaktery umírají na smity, ale svojí práci již kluci odvedli a trade byl výrazně nahoru, každopádně TSka bez charů už nemají ty zuby a i když se soupeř snaží nahrát nějaké body tak nakonec 20:0 pro mě a evidentně první turnajová prohra pro borce od února 2021

    Za mně jediný oponent se kterým bylo vyloženě nepříjemné hrát a nakonec se mi byl  omluvit jeho spoluhráč za jeho chování, prý že borec strašně špatně zvládá prohry no což…..

 • Brbla

Drukhari MSU obsec CC spam.

Opravdu huste stoly, ne uplne idealni souper (druha volba byla jeste horsi 🙂 ) ale to u tech spanelu byla opravdu kazda, tady se jako parovanim nic o moc zlepsit nemohlo. Souper mel absolutni kontrolu nad vsim. Bohuzel jsem zacal (opravdu jsem nechtel) takze jsem prvni kolo neudelal nic moc zasadniho, indirect smazl par jednotek ale nic extra se nestalo. Souper mi predhazoval obsec jednotky aby mi tim rusil objectivy, a lital si celkove po stole jak se mu chtelo. Bohuzel az po turnaji jsem se od lidi co Drukhari hraji dozvedel jak mohutne me svacil. Djin Blade archon opravdu nema S5, failnuty 2++ opravdu neznamena ze mu zbyva jeste 3+ armor save, troopy nemaji 4++ atp atp. Samozrejme je to cunarna, ale stejne tak je to moje chyba. Bohuzel jsem spatne odhadl par veci a udelal nejake chyby, takze ne vse vyslo tak jak jsem chtel (skoro nic :/ )  Na sekundarky jsem nahral o neco min nez souper, nicmene ty denied primarky byla katastrofa. Jen na nich jsem ztratil skoro 40 bodu. Takze vysledek 1:19 pro Drukhari. Po rusacich asi muj nejhorsi zazitek z tymovych turnaju. Souper byl hadavy (hadal se i o vecech v kodexu jako napr. Sekvence marker dron, volal judge na kazdou hloupost, premeroval kazdy pulmilimetr  – nedokazal pochopit ze kdyz tyckou dokazu fyzicky spojit muj model a jeho model, tak ho asi opravdu vidim atp) smug a celkove proste nekdo kdo by se rovnou mohl odstehovat na vychod. Realne i bez te svaciny bych nejspis prohral, protoze se mi tam ty primarky nedarilo udrzet, zahral jsem to nedobre a Herd The Prey je porad takova kravina jako na zacatku Drukhari “sezony”, ale spis se mi nelibilo protihracovo chovani. Jedinej s kym jsem si nevymenil swansons kostku, ale dal jsem mu jen nejakou obyc.  

 • Adam

Výsledek čtvrtých her:

Pátá hra

Kaptin
Paris United… WTC team Francouzů a my víme, že toto opravdu nebude jednoduchá poslední hra. Francouzi jsou ale takoví nějací unavení a nám se daří párovat hodně dobře. Brbla si jde zase vybrat stůl a já jdu proti svému spoluhráči z United Nations Kranzerovi a jeho Thousand sons. Honza Kárník a jeho Harloši jdou na TAU, což by mělo být pro nás super, Brbla by měl Custody smáznout a hold Adam je opět obětován Harlošům. Máme velkou šanci si dojít pro 4tou výhru, teď to jenom dotáhnout do konce!
 • Vaclav

Kranzer je skvělý metodický hráč a chaos má v malíčku. Já zas na druhou stranu vím, že bude kritické se rozlézt po stole a bránit  mu v teleportování po stole. Na minulém turnaji jsem ani jednou nezačal. A na tomhle jsem ani jednou nešel druhý 🙂 Monstra se hrnou dopředu, ale nedokážu dostatečně vystřílet screenu, takže se rozhoduju neposlat flyranta, co ignoruje invuly dopředu, ale další warriory více do rohu na screenování. Nápad to nebyl špatný, protože jsem žil s představou, že flyrant nepůjde vidět zpoza budovy. Ovšem asi o milimetr mu šlo vidět špička křídla, což posvětil judge a já jsem si jenom povzdychl nad sám sebou. Každopádně ale v prvním kole měl u sebe obě harpyje, které shodili bombicky tak, aby blokovaly smity a kouzla. Me smart. Nabíhám na jeho objective a blokuju, kde se to jenom dá. Chudák Dimáč nedoběhl na 8 palců s rerollem do Spawn a tak jen tak odpočíval. Kranzer ve svém kole naprosto odpálí flyranta, co ignoruje invul (ten blbě schovaný) a bojuje jak může o svůj objective. V té chvíli se rozhoduju jít all in a prostě ho v jeho zone udusit. Nabíhá Dimáč, Swarmy a Flyrant s -1 na to wound a v CC umírají kouzelníci napravo nalevo a také pár terminátorů. Dimáč má smůlu, že není ocáskem a útokem schopný zabít spawnu a ta ho blokuje tak, aby nemohl jít bouchat dvakrát do terminátorů… V mém třetím již umírá většina monster, ale Kranzer se dokáže teleportovat s poslední squadou termíků až ve 4tém kole a to už se snaží jenom nahrabat co nejvíc bodů to půjde. Trošku více štěstíčka a mohla to být dvacka, ale takové jsou kostky a Tyranidi odchází spokojeně s 15:5. Nabízím Kranzerovi Kubánský doutník a jdeme se dívat, jak dohrávají ostatní.

 • Honza

Tady budu naprosto krátký. Můj soupeř je naprostý profík, sice je na něm vidět, že fakt chce vyhrát, ale dělá to slušně a hraje nakonec zábava pro oba dva.

    Borec začíná a crisis bomby padají, zabíjejí 3 voidy a vůbec to vypadá na slušné kolo, bohužel přichází moje kole a já se opět rozlézám po stole a připravuju se na různé charge zpoza budov. Nastává střelecká fáze a a tady se můj soupeř naprosto úchylně uhází…má v listu 25 4++ dron, mým cílem je střelbou očesat před CC co nejvíce dron ze všech jednotek kde to jen jde…… Celkem rozdám do těch jednotek 27 woundu, soupeř si na savy bere moje kostky a následně hází 1×4++ zbytek i s cp rerrolem jsou 3ky, 2ky. Díky tady tomuto monumentálnímu badlucku následně přichází t4 wipe, soupeř ale statečné nahraje 63 bodu za hru takže nakonec vyhrávám jenom 16:4

 • Brbla

Custodi 🙂 oh moji mili custodi. Tentokrat aggro list bez bodyguardu. Zato krasnych 12 motorek. Nechtel jsem zacit, lec zacal jsem opet. Videl jsem lautr nic, takze jsem indirect spamem nacal sestry ( tak krasne hozene hovno se jen tak nevidi. 40 sms shotu = 2 mrtve sestry ) a dobre sprintujici redeploynuta surge smrkla jednu bajku a jednu stahla na 1W. Nicmene stul jsem vybral ja, takze cela hra byla nastavena na to, ze pokud nekam custod vybehne, tak proste v nasledujicim kole umre. A to se taky stalo. Defacto se to cele tocilo o tom udrzet ho v jeho ctvrtince. Stormsurge se rozmistily tak aby kazdy objective marker byl krytej dvema. Broadsajdy zaujaly pozici “jestli se mezi temahle ulickama neco pohne, je mi toho lito” a crize znasilnily jednu ctvrtinku s podporou surge. A uz tam nic nepustily. Defacto souper celou hru tahal za slabsi konec, protoze tech 11 vystrelu raketou (1 mela boltery) me az tak neboli. Do T8 s 4++ a moznosti offsetnout to na dronu az tak moc velka katastrofa neni. Zkousel motorkama zabit crize (zabil 3 drony a jednu crizi, pak byl v CC ustrilen). Pak se tam priteleportoval termokapitan bohuzel pote co jsem odebral mrtvou crizi a ty drony, tak uz se mu tam chudakovi nepodarilo dostat ho do CC range. Bohuzel souper necekal ze mu ty motorky vystrilim takze jeho plan zustat tam s kapitanem na objectivu moc nevysel. Ale opet jeho obsec pritomnost zrusila ten obj na jedno kolo me (pote umrel se vsi paradou.Tri terminatori zkusili zaskocit schovanou Shadowsunku, lec zjistili ze nejblizsi target byly drony, ktere byly rozmistene kolem ni tak, aby nikdy nebyla nejblizsi. Druhou moznost uz terminatori nikdy nedostali 🙂 . bike captain a motorka s 1W (pres stenu) zkouseli ukecat na stredu stojici broadsajdy (uplne jsem ten souperuv optimismus nepochopil – zabil par dron, nacal jednu sajdu, dobalil se v CC tak ze byl b2b i se surgi (uplne jsem ten krok nepochopil) a pak umrel na railguny v mem kole a 1W motorka na sms shoty :). Ale teda bloknul mi “hold more” v ten konkretni okamzik). Ve finalnim kole vybehl vsim co mu zbylo na stredovy objectiv, kde se podarilo zabit jednu broadsajdu tak aby tam vmestnal trajanna a zabral to tak pro sebe. Stahl jednu surge na maly woundy a pak jsme si podali ruce. Finalni skore 16:4 coz nam (byl jsem posledni hrajici match) stacilo na pohodlnou vyhru 🙂 

 • Adam

Výsledek pátých her:

Finální pořadí:

A tady to máte… Musím podotknout, že jsme dost hrdí na výsledek, jelikož z pěti soupeřů se většina umístila velmi dobře, a to na prvnim, čtvrtém, pátem a desátém místě. Bohužel Buccaneers B měli trosku větší smůlu a skončili az dvacátí.

Slovo na konec

Takže celkově 4x výhra, 1x prohra a bylo nám jasné, že budeme TOP 3, trošku jsme doufali, že Španělé si dají 5 výher a nám zajistí druhé místo, ovšem remizovali s Blacklistem, který nás předhonil na pomocné body a vyšvihl se na druhé místo. Ovšem třetí místo v takovémto mezinárodním teamovém formátu je pro nás pro Čechy historickým okamžikem a jsme rádi, že jsme mohli Česko reprezentovat a konečně také pro nás urvat kus slávy. Češi, jak letos dokázali na singlech i teamovce, se již opravdu stávají oponentem, kterého je třeba respektovat! 

Chtěl bych poděkovat Adamovi, že se nenechal vydeptat a poctivě na sebe stahoval nejhorší matchupy, Honzovi, že dělal s Harlekýnskými letadýlky Dakka Dakka jak měl, Brblovi, že ty tau zahrál dobře a díky všem, kteří nám drželi palce! 

Turnaj Alpine Cup je prostě pro nás již srdeční záležitost a rádi se tam s vámi uvidíme také příští rok 🙂 

Team Swansons

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *