Archiv HH

Caminus – round IV

Rekapitulace

V celém úlu to vře. Došlo k několika dalším útokům na státní instituce, do nižších pater úlu vstupují Saevitovi vnitřní síly jen ve zdvojených hlídkách a střílí bez vyzvání. Nejméně dva Krastovi doly každou chvíli stojí. Nejen že zde Řád Draka několikrát rozpoutal menší nepokoje, ale mezi chudinou se začíná povídat, že Krast porušuje bezpečnost více než jindy a kvůli radiaci se v dolech začínájí stávat podivné věci. Na stěnách domů, továren a hubblocků v nižším úlu se stále časteji začíná objevovat jedno slovo. GARAN.

Guverner Iastus Iastus Kern poslal ostrou notu imperiálnímu vyslanci, kde žádá zdůvodnění incidentu před sídlem Marshalla Gupnise a slib, že se již nic takového nebude opakovat. Octavius Kern tak diplomatický nebyl, a nechal se slyšet, že pokud nejde věřit Imperiálním pěstem, jak má člověk věřit Imperiu? Následně ze své pravomoci bez ptaní zařídil převoz pacienta na orbitu, na svou vlajkovou loď Cygnus Alpha. Gupnis je stabilizován, dle Iastuse Kerna je stále v bezvědomí.

Výbuchy a poškození v nejvyšších částech úlu, stejně jako na orbitu, zůstaly víceméně bez povšimnutí. Ostatně, nic co by nešlo opravit. Ne rychle, ale bez potíží. I proto asi Archmagos Sarathel zachovává cynické dekorum. Jeho svaté stroje jsou stále jeho.

Šef rozvědky, Ignatus Stern se navenek zcela uzavřel. Jak se zdá, nereaguje nijak zvlášť ani na požadavky guvernéra, ale jeho pozice je natolik vyjímečná, že Guverner zatím tak nějak spíše zdvořile žádá Sternovu součinnost. Jisté ale je, že jeho sídlo zatím nebylo penetrováno, a jeho kanalizace je nejlépe chráněná kanalizace v sektoru.

Útok Černých štítu zůstal utajen populaci i šlechtě, ale rozhodně rozhýbal vody obou suit. Teď všichni ví, že štíty mají svou pomstu, a bude těžké je zastavit.

Lord Saevit se rozhodl vyhlásit operaci čistý úl, a hodlá toto přednést na nejbližším zasedání rady. Již nyní se ale Markýz Computreus ostře postavil proti. Dle jeho vyjádření se jedná o zbytečný a necitlivý zásah proti všem, kteří nežijí dost vysoko. Venemus naproti tomu jednoznačně podporuje Saevita a žádá po Guvernerovi nasazení armády.

Madame Rasputina se vyjímečně rozhodla vystoupit veřejně, a deklarovala odhodlání dostat Řád Draka k jednacímu stolu protože „V časech, jako je tento, musíme být jednotní a semknutí více než kdy jindy“

Lady Victoria popřála v nejsledovanějším picttfeedu planety Rasputině hodně štěstí a jasně dala najevo, že považuje její úspěch za tak pravděpodobný, jako že Saevit začne na hlavním bulváru tančit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *