Caminus lore

Caminus Campaign: 5. kolo

Ofenzíva Loajalistů do vnitřního systému nesla plody hned zpočátku. Protiútok flotily Tisíce synů na orbitální instalace Caminu VII B, který je měl poškodit, byl odražen loděmi Temných Andělů v záloze. Nad Caminem II skupina lodí Imperiálních pěstí vytlačila flotilu Železných válečníků a následně začala posilovat přítomnost loajalistů na rozpálené planetě dalšími silami. V prostoru Caminu IV se flotile Rogue Tradera Victorie Proculie povedl průzkum bojem, který loajalistickému vedení přinesl cenné informace o aktuálních dispozicích Vojevůdcových sil kolem centrálního světa soustavy a jeho dvou oběžnic. Stejně úspěšní byli Loajalisté při pozemních ofenzívách. Ofenzíva byla započata na málo chráněné body zásobování vnitřního systému, které živí vojensko-průmyslovou mašinérii Caminu IV nebo jeho dělníky. V asteroidovém pásu Loajalisté zaútočili na jednu ze tří důlních kolonií a po prvotním úderu mají nakročeno ke kontrole klíčových bodů. V rozpáleném peklu Caminu II se jim povedlo prolomit vnější perimetr tamní trestanecké důlní kolonie, i když do jejího interiéru se ještě nepokusili proniknout. Na agro-světu Caminu III provedli ze svojí přistávací zóny manévr k obklíčení města a zároveň velmi rozhodně postoupili do samotné zástavby. Taktická kompanie Tisíce Synů bránící tento úsek se dostala pod těžký tlak Krvavých Andělů a loajalistického Mechanika a po těžkých ztrátách byla nucena se stáhnout do centrálních částí New Havenu.

Neúspěchy Loajalistů přišly kupodivu v úrovni covert-ops. Pokus Imperiálních pěstí o pronásledování konvojů a průzkum jejich nákladu byl odražen. Náklad, na jehož ochranu Zrádci vyčlenili legionáře Astartes, tak zmizel v rozsáhlých skladovacích zařízeních zemědělských osídlení Caminu III. Jakmile bylo splnění této mise ohlášeno hologramem zadavateli, jeho tvář rozpůlil děsivý škleb dávající najevo spokojenost. Na téže planetě se Zrádcům povedl průzkum perimetru přistávací zóny. Následkem toho čelí Loajalisté útoku na své zranitelné zásobování v situaci, kdy mají své nejlepší a nejpočetnější jednotky alokované v New Havenu. Úspěšný byl i hacking počítačových terminálů spec-ops týmem Zrádců na pozemní základně Caminu VIII. Tým po úspěšné misi zmizel v ledových pustinách, které tvořily většinu povrchu planety, aniž by se zbytek posádky základny pokusil o jeho pronásledování. Všechny úspěchy zrádců ale byly zastíněny úspěšným atentátem na velitele veškerých sil Loajalistů, Preceptora Raziela. Ten byl zrovna na inspekci svojí vlajkové lodě, bitevní bárky Zřídlo. Ta byla zadokovaná kvůli poškození, které utrpěla v úvodní fázi operace. Při nájezdu flotily Tisíce Synů na doky Caminu VII B se povedla bordáž komanda, které mělo za úkol zabít Preceptora Temných Andělů. Během úniku ze smrtící pasti, kterou se bitevní bárka stala, byl Preceptor těžce zraněn Moritatem Tisíce Synů Aharonem Seti. Eremiel, Primus Medicae jej sice zachránil a stabilizoval ho, z vedení operace byl ale Raziel vyřazen. To sice na chvíli ochromilo vrchní velení Loajalistů, nicméně konsenzem zbylých velitelů přijal velení Antanas Aegidius, ctižádostivý, tvrdý a (všeho) schopný Praetor Imperiálních pěstí.

Aegidiova vlastnost neodpouštět byla konfrontována vzápětí po jeho zvolení, kdy potvrdil směry ofenzívy, které určil už Raziel. Došla k němu zpráva, jejímž odesílatelem byl někdo z původních šlechtických elit Caminu. V rozčarování z vývoje po vraždě Iacta Kerna, kdy byli skoro všichni mocní soustavy, kteří ji předali Vojevůdci, postaveni na druhou kolej a bylo jim jasně naznačeno, že veškerá neposlušnost bude trestána smrtí, zkusili někteří političtí pragmatici změnit stranu a pomoci silám Terry. Antanas Aegidius si nebyl jistý o upřímnosti zprávy a pořád nad tím vším visela hrozba pasti, na druhou stranu, tento krtek by mohl být pomyslným jazýčkem na misce vah, až dojde k útoku na těžce opevněné centrum soustavy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *