Reporty

Stampede Stomping Alpine

Rozbor listu

V rámci uzávěrky pravidel nebyl povolen nový Tyranidí codex a zároveň také nebyl ještě platný Balance dataslate. Vzal jsem tedy svůj standardní Stampede list, se kterým jsem měl nahráno okolo 50 her. Jeden batalion se Swarmlordem a dvěma flyranty (jeden relic meče, druhý psychická akce a cast), 3*3 warrioři (2* +1 na hit), 5x HG, 2x Scythed Hierodule, 1x Dimachaeron, 1x Harpy. List je velice rychlý a umožňuje zasáhnout na místě, kde je protivník nejslabší, dvě hierodule zároveň poskytují poměrně odolný frontline, který je nepříjemný pro armády založené na S8 střelbě nebo S4 close combatu a zároveň mají flamer, který velmi snadno čistí Tau troopy a je velmi efektivní i do eldarů. Celkově jsem s tímto listem velmi komfortní a nemůžu po turnaji říct, že bych cítil nějaké nedostatky.

Z hlediska sekundárek byla volba v podstatě vždy Stranglehold, Psychic Interrogation/Warp Ritual a pak nějaká zabíjecí nebo bannery. Ze zkušenosti jsem veděl, že je v pořádku si vzít sekundárku na zabíjení, kde dostanu cca 8-9 bodů, měl bych ve většině matchupů vyhrávat hlavně díky neutralizaci primárky soupeře a maximalizaci vlastní.

Očekávali jsme, že tento list dokáže hrát slušně do Aeldari, Tau bez Broadside i Custodů, něco by měl dokázat i Harlequins s 9 voidweavery, pokud začnu. V rámci současné rovnováhy sil mě ostatní armády moc nezajímaly, bohužel balance hry je ve stavu, v jakém je. Moje přání bylo po loňském dvanáctém umístění od spodu ukončit sólo turnaj alespoň se třemi vítězstvími, ideálně top 30.

Rozbor her:

1. Hra – Mise 11 Recover the Relics – Sisters of Battle – Výhra 19-1 (94-48)

Sekundární mise: Assassinate (15), Stranglehold (15), Psychic Interrogation (9)

Párování na první kolo bylo známo dopředu, věděl jsem tedy, že mě čeká tento matchup. Upřímně musím říct, že bez Armor of Contempt jsem neměl k sestrám žádný respekt a vzal jsem si sekundárky počítající s wipenutím soupeře. Soupeř hrál Valorous Heart, se 27 sacresantkami, 5 melta retributorkami, Exorcistou a Celestinou s Morwen Vahl.

Soupeř začal, ale jeho Exorcista dal pouze 2w do HG, jinak zůstal schován za dvěma ruinami, tak, aby držel dva objectivy, tato mapa je poněkud farmící a umožňuje takto pasivní hru. Využil jsem pasivity soupeře a roztáhl se po celém bojišti, a důsledně screenoval jeho Nachmund, za který nakonec skóroval jen 4 body. Každým kolem jsem ukrajoval jeho síly, vynuloval jeho To the Last. Hra byla poměrně jednoznačná, skóre tomu odpovídá. S výhrou 19-1 jsem doufal, že se dokážu vyhnout dalším českým hráčům z teamu, kteří měli také poměrně snadné soupeře a vysoké výsledky.

2. Hra – Mise 33 Secure Missing Artifacts – Thousand Sons – Výhra 15-5 (93-66)

Sekundární mise: Stranglehold (15), No Prisoners (15), Raise the Banners (8)

Tento matchup mám docela nahraný z Rubikon Ligy, takže jsem byl připravený na to, co soupeř dokáže. Soupeř hrál Cult of Duplicity, s 2*5 a 1*10 Scarab terminátory, 4*5 Rubricy a klasickou suitou kouzelníků s Ahrimanem v čele. Překvapením byl pak Chaos Vindicator, který ale do mě fungoval lépe, než obvyklejší contemptor s volkity. Základem bylo tedy důsledně screenovat objectivy, pomocí Hive Guardy ničit Rubricy a ve vhodném okamžiku si dojít pro jeho terminátory.

Soupeř začal a poměrně agresivně mě obklíčil v mém deployi, mě se nepodařilo jeho obklíčení v mém kole rozbít a on ve svém druhém kole ještě smyčku utáhl. V tuto chvíli jsme se oba shodli, že hra vypadá pro něj vítezně. Avšak moje druhé kolo bylo drtivé, podařilo se mě zbavit se cca 10 terminátorů, čímž přišel o většinu svého outputu a v dalších kolech jsem ho již jen tlačil. Ukončil jsem hru plným Strangleholdem, plným No prisoners a s 8 body za vlajky. U této hry mě opravdu podrželo to, že jsem měl tento matchup hodně nahraný a vím, jak moc jsou soupeřovi jednotky nebezpečné a co si kde mohu dovolit.

3. Hra – Mise 13 Data Scry Salvage – Tau – Výhra 20-0 (95-30)

Sekundární mise – Stranglehold (15), No Prisoners (13), Psychic Interrogation (12)

I tento matchup jsem hrál poměrně hodně krát v Praze, ale i tak jsem se netěšil. Soupeř hrál velké množství Crisis suit a bodyguardů, bez Broadside suit a klasické dva commandery a Ethereala. Vítězství jsem nečekal, chtěl jsem odehrát na body, navíc jsem již měl dvě vítězství a stačilo mi tak jedno z následujících 3 her k naplnění cíle. Ideální průběh tohoto matchupu je, že mi v prvním kole nezabije ani jedno monstrum a já pomocí střelby vyčistím drony pro následující charge do jeho suit. Hive Tyrant s ignorací invulu je v tomto matchupu zásadní, s flat 4 damage a velkým množstvím útoků dokáže zničit celou velkou jednotku crisis suit.

Hru jsem tentokrát začal já a podařilo se mi naběhnout Dimachaeronem pětku jeho crisis suit a v podstatě vymazat jeho krooty a kroot houndy pomocí dvakrát střílející hiveguardy a flamerů od hierodulí. Po zbytek hry tak měl poměrně málo možností jak screenovat či se dostat na objectivy. Ve svém kole nedokázal zabít plně nabufovaného Dimachaerona (4++, 5+++) a já jsem pak ve svém druhém kole doběhl do jeho deploye víceméně vším. Soupeř pak ještě zahrál své druhé a třetí kolo, ale už nebylo moc o čem diskutovat, bylo to jasných 20-0, nebyl schopen vůbec skórovat primárku. Tento výsledek nás oba překvapil, soupeř to byl velice kvalitní, dostal se nakonec na 6. místo a byl nejlepší ve frakci jak v singlech, tak v teamech. Zakončil jsem tak první den na prvním místě a naplnil svůj plán na celý turnaj. 

4. Hra Mise 31 Tide of Conviction – Adeptus Custodes – remíza 10-10 (79-76)

Sekundární mise – Stranglehold (12), No prisoners (4), Psychic Interrogation (9)

Věděl jsem, že hry budou už jen těžší, ale tento Emperor’s Chosen list byl velmi silný proti Tyranidům s 3*3 motorkami, 2*3 Sagitarijci a cc dredem. Asi to nejhorší, co mohu jako tyranid potkat za custody. Navíc na mapě, kde se drží dva, tři a více. Ale díky hrám s Rextexem jsem docela věděl, co potřebuji hrát, abych nahrál dost bodů.

Hru jsem začal já a nachargoval dimachaeronem jedny jeho sagitarijce, ale bohužel jeden zůstal naživu a muj Dima tak nemohl Overrunem odejít. V soupeřově kole byl tak zničen, ale v boji po smrti vzal s sebou celého dreada, takže vlastně docela v pořádku. Ve svých dalšich kolech jsem se snažil tlačit hodně do soupeřovi primárky, protože díky jeho investici do motorek neměl zas tolik obsecu na objectivy. Bohužel se mi nedařilo vůbec pobíjet jeho motorky, myslím, že jsem nakonec zničil jen 5, proto poměrně slabý výsledek za No prisoners. Se soupeřem jsme si v podstatě vyměnili místa na bojišti, bohužel tato mise nabízí v posledním kole až 12+8 bodů za primárku a soupeř tak byl schopen drtivě doskórovat hru, která byla do té doby lehce v můj prospěch. Myslím si, že v posledním kole, kde jsem měl jen 3 modely, byla asi šance vydřít 11-9 výhru, ale během hry jsem to tam nenašel. I tak remíza stačila na udržení druhého místa a měl jsem náskok na Best in Faction asi 12 bodů. 

5. Hra Mise 22 Conversion – Tau – výhra 20-0 (99-45)

Sekundární mise – Stranglehold (15), No Prisoners (14), Psychic Interrogation (15)

Soupeř opět neměl Broadsidy a měl velké množství Airburst Launcherů a jednu Riptide, to celé v Borkanu. Hrál velmi dobře a využíval drony a své screeny na maximum., Borkan Riptide je také velmi nepříjemná.

Soupeř začal, ale nepodařilo se mu zabít ani jednu hieroduli, také ve svém pohybu úplně neodhadl, jak daleko se dokážu dostat ve svém kole já a dal mi tak charge na dvě jednotky crisis bodyguardů. Stejně jako ve hře s prvním Tau jsem já ve svém prvním kole vyčistil většinu jeho krootů a kroot houndů, plus se mi podařilo zabít 5 crisis suit. Na zabití Dimy v jeho deployi pak potřeboval celé své kolo, Dima následně vybouchl. Celkově mi vybuchla 3 monstra v jeho castlu v deployi během této hry, bylo to docela drtivé. Můj flyrant s ignorací invulů pak v mém druhém kole pomocí dvojitého boje udolal další velkou skupinu crisis suit včetně dronů a hra začala být poměrně jasná, zvláště po tom, co se mu nepodařilo udělat jeho třemi deepstrike crisis suitami nic mým warriorům na backline objectivu. Do konce hry jsem tak pouze dočišťoval jeho modely a vyhrál drtivě 20-0. 

Dostal jsem se tak zpět na první místo a zvítězil v tomto turnaji! Celý náš team dosáhl skvělých umístění, 2., 4. a 20. místo.

Pokud bych měl zhodnotit to, co mi nejvíce pomohlo k tomuto úspěchu, bylo to množství her, které jsem nahrál. Kromě Harlequins matchupu jsem hrál všechno několikrát, měl jsem se stampede před Alpine nahráno 50 her. Díky tomu a kvalitním soupeřům, se kterými v Praze hraju, jsem do každého matchupu nastupoval připravený, s jasným plánem na sekundárky a na to, jak hru hrát, abych zvítězil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *